Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet 1955-ben?

Milyen volt az élet 1955-ben?

Figyelt kérdés

Egy könyvön dolgozom, amiben a föhös egy olyan szellemvárosba téved, ahol az idö megállt 1955. szeptember 1.-én. A lényeg hogy kutatást szeretnék végezni, hogy hogyan is nézett ki egy nagyobb város amerikában 1955-ben. Itt gondolok többek között a város kinézetére (például tudom, hogy akkor még nem találták fel a jelzölámpát, nem voltak nagyobb hírdetötáblák, természetesen weboldalak és mobilinternet sem, emellett nagyon kevés és régi gyártású autó volt az utcákon, stb..)

Itt van pár kérdés ami nagyon fontos lenne a történet szempontjából:

- Hogyan néztek ki a nagyobb tömbházszerű építmények (ha voltak)?

- Milyen tömegközlekedési eszközök voltak, és azok hogyan néztek ki ebben az idöben?

- Milyen típusú gyárak voltak ebben az idöben?

- Lehetésges-e, hogy ekkor a történet szerint egy kissebb atombombát dobjanak a városra? (Tudom, hogy nem történt meg igazából, de ez egy könyv :))

- Milyen volt az emberek viselete?

- Milyenek voltak a fali órák, ha voltak?

- Volt-e a nagy városokban hatalmas óra (pl. a tempolomokon) aminek lehetett mozgatni a mutatóit?

- Milyen volt ekkoriban a kórházi ellátás? (Föhösünk besiet egy kórházba, és az ottani műszerekkel látja el a saját sebeit, és ehhez kellene hogy milyen gyógyászati eszközökkel tudta ellátni magát)

- Mik számítottak akkoriban "modernnek"?


Ezek lennének a legfontosabb kérdések, de persze BÁRMIRE kíváncsi vagyok ebböl a korból, hiszen minden információ jól jöhet hogy ne írjak jülyeséget.


Mindenki válaszát elöre is nagyon köszönöm!!!!



2016. aug. 1. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, a közlekedési lámpát már feltalálták, nagyon elnéztem a dátumot. :D.
2016. aug. 1. 10:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Én később, '59-ben születtem, így korrekt választ nemigen tudok adni. Szerintem filmeket keress, azokból okosodj.
2016. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy ilyesmiben:

[link]

2016. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Vedd fel velük a kapcsolatot. segíteni fognak.:-)

2016. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne dolgozz olyan könyvön, amiben "föhös" van.
2016. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A laptop, amivel a kérdést feltettem, nem ír "ő" betűt ezért ejtettem néhány helyesírási hibát. Azóta szereztem új laptopot és mindent kijavítottam a könyvben. Egyéb vélemény?

2016. aug. 31. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!