Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy fognak a mai fiatalok...

Hogy fognak a mai fiatalok gyerek (ek) et vállalni, amikor kb. a minimálbér körül fognak keresni? Hogy spólolnak így össze egy házra, gyerekre stb?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

hitelt hitel hátára, illetve albérletben.


igen tudom, szar.

2010. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha többet keresnek akkor van rá esélyük pl tovább tanulnak olyan területen jó álláshoz jutnak.Ehez mind szerencse kell meg persze jó ha van anyagi háttér támogatás felmenőktől.Egyébként maradnak a hitelek ami egy elég rossz döntés...
2010. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20 éves vagyok, lassan mérnöki diplomát szerzek. Sajna eléggé pang a munkaerőpiac, az se biztos, hogy eltudok helyezkedni a szakmámban. Majd akkor szeretnék gyereket, ha lesz biztos állásom, saját lakásom, illetve egy biztos apuka, de ezek mellett is csak 1et. Ez valószínűleg 27 éves korom előtt nem nagyon fog bekövetkezni....
2010. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Ezért érdemes meggondolni ki hogy vállal gyereket nem csak úgy megszüli a nagyvilágnak !
2010. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Ezért nincs gyerekem, ellenben van lakáshitelem 18 évre, nevetséges fizetésem.... "ÉLJEN A KAPITALIZMUS! EZT VÁLASZTOTTUK 1989-BEN"
2010. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
és most még 4 évre mindenképpen:)
2010. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

18:38 vagyok! Hozzáteszem:

[link]


Lehet lepontozni megint engem!!!

MIVEL A KAPITALIZMUS KELLETT NEKÜNK, TESSÉK, MEGKAPTUK!

2010. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát én úgy vállaltam, hogy albérletben élünk. Nekem megfelel, bár persze mesés lenne, ha nem kéne minden hónapban még lakbért is fizetni, de igazából ki lehet bírni, én szeretem ezt a lakást, azt meg külön élvezem, hogy a főbérlő évente kifestet (illetve mondtam neki, hogy csak vegye meg a festéket, én majd festek, mert imádok falat festeni, meg összejön a jó kis csapat és festünk együtt). Saját lakásban meg ki se festenék évente mert sajnálnám rá a pénzt. Szóval én jól érzem magam albérletben. Persze a saját jobb lenne. De házat nem szeretnék igazán. Meg lenne az előnye, de hát nem tudom... Olyan nagyon nem hiányzik. Ha kert kell, kimegyünk a nagyszüleimhez, nem laknak messze, ott a zárt udvar, lehet szaladgánli egész nap. Hitelt egyelőre tuti nem fogok felvenni, nem szeretnék havi 50-60 ezreket kifizetni negyven éves koromig (most 23 vagyok), amikor a lakbérem 30 ezer forint. Én nem panaszkodom. Pedig minimálbérről mentem GYED-re.
2010. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem visszatérünk a 19.századi egykézés módszeréhez, amikor a szülők max. egy gyermeket vállaltak.


Az előttem szóló albérletes anyukának:


Azért érdemes lenne kiszámolni, hogy most fizetsz 30-ezret, de ez a lakás nem a tiéd. Lehet, hogy 15-20 évig kellene fizetned az albérleti díj dupláját, de az a tiéd lenne. Oké, hogy minden évben nem lenne festés, de 2-3 évente biztos lenne rá keret, vagy minden évben egy -egy szoba. Annyira egy év alatt nem tud bekoszolódni egy fal, hacsak nem azt használja a gyerkőc rajzlapnak.

Most így, legalább tudtok félre tenni, hogy majd a sajátotokra is legyen pénz?


26 L

2010. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Dymo ***** válasza:
és az megéri,hogy 15-20 évig fizeted a dupláját,csak hogy a tiéd legyen? ha bármi van,így lazán eltudsz költözni,meg minden más előnye is van
2010. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!