Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem elfogadhatatlan...

Csak szerintem elfogadhatatlan az iszlám?

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nemcsak szerinted, sokak szerint elfogadhatatlan az iszlám, de ők általában nem ismerik vagy előítéletesek és eleve utálni akarják.


De ha kifejtenéd a kérdésed, hogy szerinted miért elfogadhatatlan, akkor talán tudnánk válaszolni, hogy igen, igazad van vagy nem, nincs igazad, mert...

2016. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
benne van a könyvükbe,hogy így bánhatnak a nőkkel
2016. aug. 29. 08:10
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mert gondolom ilyen kerdes utan, te tobbszor vilagosan ertelmezve (arabul is!) olvastad a Korant es az osszes hadiszt melle. Hogyne.
2016. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Végülis a keresztények istene több millió embert és állatot ölt meg, -Állítólag- ez sokkal jobb, tényleg.
2016. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerintem minden vallás hülyeség
2016. aug. 29. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Oké, szóval a nők. Itt a legtöbb félreértés abból adódik, hogy az iszlámban a nőknek és a férfiaknak más szerep van leosztva, ami a mi nyugati szemszögünkből elnyomásnak tűnhet, és valamilyen szempontból tulajdonképpen az is, csak ilyenkor el szokták felejteni a férfiakat megemlíteni, akikre ugyanúgy vonatkoznak ezek az "elnyomó" szabályok. Tehát a férfiaknak nem többletjogaik vannak, hanem más jogaik, és a nőknél viszont.


Ha mondasz konkrétumot, akkor tudunk róla írni részletesebben is. Addig is ajánlom olvasgatásra ezt:


[link]

2016. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ay carramba! ***** válasza:
100%

A mi, európai szemünkkel nézve tényleg elég elfogadhatatlan az, hogy a nőkkel hogyan bánnak. Ezt nehéz is felfogni, mivel minket nem úgy neveltek, hogy a férfiaknak több a joguk, mint a nőknek. Maga a vallás 5 alappilléren nyugszik:

[link]

Ha ezeket betartod, akkor igazi mohamedán vagy. Az már tőled függ, hogy hogyan döntesz: elfogadod a többi, Koránban leírtat, vagy sem.

Sokan a radikális iszlamisták miatt gyűlölik ezt a vallást. Tulajdonképpen nem is a vallást, hanem a szélsőségeseket utálják sokan. Nem mindenki, de sok ember.

2016. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ay carramba! ***** válasza:
100%

A vallás nem csak azért van, hogy higgy benne, hanem hogy lelki, és szellemi támogatást adjon.

(Nem vagyok semmiféle formában vallásos)

2016. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!