Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok miért idegenkednek...

A magyarok miért idegenkednek a muszlimoktól és magától az iszlám vallástól?

Figyelt kérdés

Régen, a középkorban sok muszlim magyar volt. Könyves Kálmán királynak "köszönhetjük", hogy átkényszerítette őket a kereszténységre.


Valószínűleg neked is van egy ősöd, aki magyar volt, de Mekka felé fordult és tartózkodott a disznóhústól.


Az iszlám nálunk hagyományos vallás. Ómagyar nyelven a muszlim "böszörmény" volt.


Egyesek azt mondják az iszlám nem való Európába. Ezzel is lehetne vitatkozni. Ott vannak a fent említett középkori muszlim magyarok. Aztán, Spanyolországban és Franciaországban ott éltek a mórok. A mai Európában ott van Albánia, Bosznia, ezek muszlim országok. Törökország is félig-meddig Európa, az is muszlim ország. Az iszlám egy echte európai vallás.



2016. júl. 7. 21:14
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
81%
Na-na. Spanyolországot az arabok meghódították. A bosnyákok tudtommal a török uralommal együtt vették át a muzulmán vallást.
2016. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Fogalmam sincs, de én agnosztikus ateista vagyok. Nekem furcsa, hogy ennyire ellenséges viszony van a Bibliához köthető vallások / vallásúak között. Nekem szinte egykutya, vagyis inkább a hasonlóságokat látom meg bennük -más kérdés, hogy mindet el is utasítom.
2016. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

"A magyarok miért idegenkednek a muszlimoktól és magától az iszlám vallástól?"


Mert ezt nyomják a tv-ben.

2016. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%
Mert az arabok olyanok, mint a cigányok, a vallás meg alapvetően egy baromság, pláne akkor, ha le akarnak ölni, mert ateista vagyok.
2016. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én is ateista vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy utálkozok a vallásokkal szemben.


Elítélem az Inkvizíciót, az ISIS-t meg a vallási terrorizmus minden formáját, de szerintem bárkinek joga van hozzá, hogy abban higyjen, amiben szeretne.


Egyébként ha visszamennél kb. 1000-be, akkor azt látnád, hogy Európában mindenki rettegett az egyháztól, alig volt valami amit tudománynak lehet felfogni és sorban hullottak az emberek a betegségektől, miközben a muszlim araboknál a kora viszonyaihoz képest jólét, szabadság és elfogadható egészség volt.

2016. júl. 7. 21:45
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
Egy kereszténység-ellenes barom vagy aki szövetségest lát a muszlim invázióban. Nem, az iszlám nem európai vallás, csak újra és újra próbálja meghódítani Európát. Ha nem tűnt volna fel ők az ellenség... nem pusztán vallásilag, de etnikailag, kulturálisan és gazdaságilag is.
2016. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
14%

"Én is ateista vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy utálkozok a vallásokkal szemben."


Pedig jobb lenne.

2016. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Ennyi tomenytelen hazugsagot osszehordani :D

A kozepkorban egy deka muszlim nem volt az orszagban mert az inkvizitorok azonnal lecsaptak volna rajuk. Ugye megvannak a muszlimellenes keresztes irto hadjaratok? Magyarorszag tamogatta a hadjaratokat es csapatokat is kuldott. Aki itt muszlim volt az nem volt magyar hanem ilyen tudos, orvos fele bevandorlo lehetett. Ja es meg ezek is olyan ritkak voltak mint a feher hollo.


"Valószínűleg neked is van egy ősöd, aki magyar volt, de Mekka felé fordult és tartózkodott a disznóhústól. "

Nem volt. Ez megint egy hazugsag. Disznohustol tartozkodott? :D Neked fogalmad sincs a kozepkori viszonyokrol. Nemes, grof egyeb ur nem lehetett muszlim mert a felsobb korokben megkoveteltek a keresztenyseget, latin tudast stb. A paraszt meg aki ehezett a tanyan nem mondott le a disznohusrol. Altalaban zabkasat ettek, de amikor hus kerult ele ketpofara falta akar diszno akar csirke.



"Az iszlám nálunk hagyományos vallás. "

Nem hagyomanyos vallas, soha nem is volt az.


"Egyesek azt mondják az iszlám nem való Európába. Ezzel is lehetne vitatkozni. Ott vannak a fent említett középkori muszlim magyarok."

Ezzel az a gond hogy nem voltak a kozepkorban muszlim magyarok.


"Aztán, Spanyolországban és Franciaországban ott éltek a mórok."

Franciaorszagban sose eltek morok, Spanyolorszagban is csak idegen hoditokkent. A spanyolokat kb rabszolgakent tartottak, elnyomtak oket, fosztogattak oket, ugye milyen jo volt igaz?


"A mai Európában ott van Albánia, Bosznia, ezek muszlim országok. "

Bosznia nem muszlim orszag, csak a bosnyakok muszlimok (azok se mind), a szerbek, horvatok keresztenyek es tobb kereszteny el ott mint muszlim, mert Bosznia lakossaganak mindossze 30-40%-a bosnyak csak. Albania muszlim orszag, de ok is a torok hoditas utan vettek fel csak, tehat nem tosgyokeres iszlam orszag.


"Törökország is félig-meddig Európa, az is muszlim ország."

Torokorszagnak 3% van Europaban, kulturalisan meg ezerszer tobb kozuk van a kozelkelethez mint Europahoz.


"Az iszlám egy echte európai vallás."

Ezt az orbitalis baromsagot nem tudom honnan vetted. Az iszlamnak semmi koze Europahoz, lesza!itva amikor betort a kontinensre gyilkolni meg eroszakkal teriteni.

2016. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Semmit sem szeretünk, ami ismeretlen, Európa pedig jellemzően keresztény volt. Az iszlám valóban része a magyar történelemnek már a Honfoglalás előtti idők óta, de sosem képviselte magát nagyobb létszámban.


Pedig rengeteg kulturális hozadéka is volt a gasztronómiától a nyelven át a politikáig.

2016. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

Azért, mert:

1./ nem ismerik az iszlám vallás lényegét,

2./ gondolkodni nehéz, ezért inkább itélkeznek,

3./ mert a politikának szüksége van e

2016. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!