Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogszerűtlen-e-e az alábbi...

MIKLÓS18 kérdése:

Jogszerűtlen-e-e az alábbi módon lezajló hatósági (rendőri) intézkedés?

Figyelt kérdés
Egy illuminált,idős ember járja az utcákat,folyamatosan kéreget,aki megtagadja,annak beszól.Valaki megelégeli ezt,értesíti a rendőrséget,akik közösen vonulnak ki az OMSZ-al,az OMSZ emberei az idős személyt(szenvedélybeteg régóta)kórházba akarják szállítani,ami ellen annyira hevesen tiltakozik az idős személy,hogy az OMSZ embereinek kérésére az egyik járőr átül az egészségügyi esetkocsiba,ahol,mielőtt elindulnának,többször alkalmaz testi fenyítést az idős személlyel szemben!Tisztában vagyok vele,hogy ellenszegülés idején adott esetben alkalmazható a testi fenyítés,de biztosan igaz-e ez ilyen esetekre is,amikor a testi fenyítés egy jelen pillanatban jogilag nem beszámítható,ráadásul fizikai ellenállásra nem képes,70 éven felüli személy ellen irányul?(az idős személy családja azon nyomban panaszt tett az intézkdeés ellen,a kórházba szállítást egyhangúlag senki sem vitatja,mert az az idős személy hasznát szolgálja,de az intézkedésnek én is tanúja voltam,és én is osztom e véleményt,hogy terrornak tűnt!)(az idős személy testileg nem állt ellen,de csúnya szavakat,rágalmakat többször kiabált az intézkedő hatóságiakra!)Hálásan köszönöm előre is válaszaikat!

2016. szept. 3. 22:15
 1/2 anonim válasza:
48%

Ha a tesi fenyités alatt olyat értesz hogy: "viselkedj mert arcon b***lak" akkor azzal nincs semmi baj.

Az intézkedés hatékonyságát elősegíti az, ha megtalálják az intézkedés alá vonttal a közös hangot.

Nyílván más stílusban kell beszélni egy kisgyerekkel, egy iskolázatlan hajléktalannal, egy normális átlagemberrel és egy alpári paraszttal. Az utóbbi a nyers, leegyszerűsített tájékoztatásokból ért, nem pedig a jogi hókuszpókuszokból.

2016. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ugrál, miért nem bilincseli meg és kész?
2017. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!