Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te tudod mit jelent az etikus...

Te tudod mit jelent az etikus divat? Mit gondolsz róla? Figyelsz rá, amikor ruhát, cipőt, kiegészítőt vásárolsz? Miért?

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 05:35
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Hogy lehet a divat erkölcsös? Lehet ízléses,ízléstelen, szolid vagy kihívó, feltűnő stb. De etikusról még nem hallottam.
2016. szept. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Számomra az lenne az etikus divat, ha az én testalkatomra is lehetne ruhát kapni. Addig pont leszarom, hogy hány bébifókát végeztek ki azért, hogy nekem ruhám lehessen. Azt veszem, ami rám jön.
2016. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem figyelek oda erre. Örülök, ha találok olyat, ami tetszik, jól is áll, és nem is egy vagyonba kerül.

A hiper-szuper bio környezetbarát stb. cuccok általában furák, drágák vagy csak szimplán csúnyán, vagy nehéz őket beszerezni. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ezek is sokszor átvágások és igazából semmivel sem jobban, kíméletesebbek, mint a hagyományosan előállított termékek.

2016. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

# 1


Nem "erkölcsös" hanem "etikus" divatról van szó.


Az "erkölcsös divat" is értelmezhető kifejezés, azt jelentené, hogy nem mutogatod azokat a testrészeidet, amelyek nem nyilvános közszemlére valók.


Az "etikus divat" azonban mást jelent, és ehhez sem kell irodalmi Nobel-díjasnak lenni, hogy értelmezni tudja az ember a kifejezést. 12-14 éves gyerekeknek ez már nem gond. De aki mégsem érti, annak a google 115 000 találattal segít 0,23 másodperc alatt:

[link]

:)))

2016. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Nem tudatlanságból, hanem mert engem nem érdekel, hogy mi mennyire fenntartható, neo-bio mittudomén módszerekkel készült. Elég speciális alkatom van, tényleg örülök, ha találok olyasmit, ami miatt nem kell bankot robbantani, csinos, viszonylag jó minőségű és jól is áll. Ha jó áron van, megveszem simán a bőr cipőt is a műbőr helyett, mert fontosabb a saját jó közérzetem, mint azon hüppögni, hogy humánus módon szerezték-e meg a bőrt, amiből készült.
2016. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Naná, hogy figyelek. Telente is rendszeresen gyászmisét rendelek a két tucat fának, amit eltüzelek, hogy a család nem fagyjon meg.
2016. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az "etikus divat" nem csak arról szól, h mennyire környezetbarát módon történt a cucc előállítása, hanem arról is, hogy pl nem 8 éves vietnámi árvával varratták napi 16 órában egy tál rizsért.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, sajnos nem tehetem meg, hogy erre odafigyeljek. Szívesen tenném, de örülök, ha egyáltalán találok a méretemben elfogadható árú ruhát. A Fair Trade cuccok kib.szott drágák, és a választék is nagyon kicsi, főleg Magyarországon. Mint látod, ide olyannyira nem ért még el ez a vonal, hogy a többség azt sem tudja mit takar...

2016. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Etikus divat??? Jah igen nézd meg a Cannesi filmfesztiválon micsoda etikus a nők öltözete...… gyönyörű és még ezekre néznek fel a fiatalok. Nekem nem mindegy hogy az emberek mit gondolnak róllam és nem a márka teszi az embert még ha sokan azt is hiszik de engem jobban érdekel hogy ne fázzon a lábam mint az x,y márkanév ami miatt 2-szer kellene többet fizetnem ugyanazért a termékért.Vettem már kinai boltban papucsot és 6 évet kibirt errő ennyit.
2018. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!