Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti laknátok Marokkóban?

Ti laknátok Marokkóban?

Figyelt kérdés
A barátom onnan származik és egy évre lehet kiköltözünk.Engem igazából vonz mivel nagyon egzotikus hely,de azt is halottam ,hogy teljesen más ott minden.Szerintetek?

2016. szept. 21. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom milyen most ott a közbiztonság, meg mekkora a politikai feszültség.


De amúgy ja, ha nem köt ide a munkád, akkor mindig érdemes világot látni, sokat tágul az ember világképe egy-egy másik kultúra megismerése során.

2016. szept. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Isten őrizz. Marokkó éppen arról híres, hogy a gyarmati múlt miatt állandó a francia (értsd fehér) turisták utcai megkéselése. Európai ember oda még látogatóba sem megy.
2016. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 pontosan a munka miatt nem szeretnék tovább maradni,mivel arab ország nőként nem túl sok mindenhez tudnék ott kezdeni szerintem...


#2 én úgy hallottam ,hogy elég kedvelt hely a turisták között (Európaiak körében is)

2016. szept. 22. 19:03
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Mi most voltunk Rabatban, a fővárosban nyaralni. Nekem nagyon tetszett. A belváros nem tért el nagyban egy európai várostól, a medina, ahol a bazárok is vannak, az tényleg más világ, de nekem nagyon bejött. Nyilván más kérdés a nyaralás és más ott élni, de Marokkó (legalábbis a főváros) nem az az elmaradott hely, amilyennek az európaiak gondolják.

A közbiztonság szerintem nagyon jó, az utcán állandó a katonai/rendőri jelenlét. Az emberek alapvetően kedvesek és barátságosak. A fiatal lányok közül nagyon sokan ( megkockáztatom, hogy a többség) nem hord hidzsábot, teljesen európai divat szerint öltözik. Nálunk a szállodában is voltak pl. nők a recepción, de láttam rendőrnőket, pincérnőket , fodrásznőket, doktornőt stb. Szóval szerintem ott sem csak otthon főznek meg mosnak, ez lehet , hogy inkább a családtól függ. Itt ahol lakom sok marokkói él és nem látom azt, hogy elnyomják a nőket. Vannak köztük akik dolgoznak, karriert építenek, van aki meg háztartásbeli anya, de nem tűnnek alárendeltnek abszolút. Persze biztos van ott is, akit megver, bezár a férje, de ahhoz, hogy ilyen esetről halljunk nem kell Marokkóig menni sajnos... Én tényleg azt tapasztaltam, hogy nem gáz hely, persze más a kultúra, de egy próbát mindenképpen megér. Ami inkább baj, hogy nem könnyű ott a megélhetés, de gondolom azért ott is akadnak jobban fizető állások. Bárhogy döntesz is, sok sikert!

2016. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
na akkor talán még munkát is találok ott :) Egyébként úgy döntöttem ,hogy megyek!:) Mindenképp élmény lesz szerintem,a kérdés csak az ,hogy jó vagy rossz,de ezt majd meglátjuk:)
2016. szept. 29. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Remélem, jól meggondoltad, kérdező. Tudom, milyen az, amikor az ember nem lát a szerelemtől, de próbálj meg reálisan mérlegelni. Nem sok sikertörténetről hallani, amikor egy európai nő arab pasassal kötötte össze az életét. Az ellenkezőjéről viszont annál inkább.

Csak szóltam...

2016. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Arab ferfi europai novel. A sajat tapasztalatombol mondom, mivel arab parom van, a legnagyobb boldogsagban elek vele, szinte a tenyeren hord. Imadom ot,
2016. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen ezt sokszor megkapom.. és hallottam én is elég ijesztő történeteket,de ő nem veszi olyan szigorúan a vallását és nem agresszív.Ezt az ötletet ,hogy kiköltözzünk oda egy kis időre ő vetette fel ugyan de nem erőlteti egyáltalán.Tehát nem aggódok emiatt,egyszerűen semmi oka nem lenne bármi rosszat tenni.
2016. szept. 29. 17:50
 9/13 A kérdező kommentje:
# ezzel én is így vagyok!:)
2016. szept. 29. 17:52
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

IGEN! költöznék, és igen, teljesen más.

egyébként nagyon megosztó hely, sok ember nem tudja úgymond feldolgozni hogy mennyire más körülmények között élnek emberek a földön (ezt a luxusra és nyomorra is érthető) szóval tipikusan az a hely hogy van imádod vagy utálod.

Nagyon nem európai, de az arab országok között nem számít veszélyes helynek.

a közbiztonság, nők helyzete, anyagi és még sok-sok szempontból.

2016. okt. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!