Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek gonosz vagyok, ha...

Szerintetek gonosz vagyok, ha kiköltözöm a közös albérletből?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy vidéki egyetemre járok, nem vettek fel a kollégiumba, ezért az egyik csoporttársammal meg még másokkal közösen bérlünk egy lakást, viszont nekem túl drága és lenne lehetőségem átköltözni a koliba, viszont nem akarok kiszúrni a lakótársaimmal. Szerintetek mi lenne a helyes megoldás?
2016. okt. 1. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne az? Van saját szabad akaratod, nem kell mindig mindenkinek megfelelned. Most nehogymá' tőlük függjön, hogy mikor hová költözöl...
2016. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Költözz nyugodtan ha azt hiszed hogy ott jobb lesz :)
2016. okt. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Most minden attól függ hogy milyen megállapodást kötöttél a csoporttársaiddal illetve a főbérlővel. Ha aláírtál egy szerződést, miszerint adott időre (ált. 1 év), albérlőként, a barátaiddal együtt kiveszitek az adott lakást, akkor abból nem igazán fair kilépni. Ha tényleg nem bírod fizetni a bérleti díjat, akkor ülj le velük, beszéljétek meg a dolgokat. Ha beleegyeznek és bírják fizetni nélküled is, akkor nincs gáz. Ellenkező esetben meg úgy lenne helyes, ha fizetnéd addig a bérleti díjat ameddig nem találnak a helyedre valaki mást, vagy pedig fizetsz nekik minden hónapban x összeget egy darabig hogy megkönnyítsd a dolgukat. Én megértem a helyzetedet, ugyanakkor velem már előfordult hogy elhatároztuk hárman hogy kiveszünk egy albérletet, és hirtelen az egyikünk visszalépett, mert felszabadult egy hely a koliban. Szerencse hogy határozatlan idejű, azaz bármikor felmondható szerződést kötöttünk.. De a legfontosabb hogy üljetek le és beszéljétek át! Én biztos hogy nem lépnék vissza, legalábbis addig biztos nem ameddig tart a félév.
2016. okt. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább szúrjanak ki ők veled azzal, hogy elszalasztasz miattuk egy jobb lehetőséget (már ami a pénzügyeket illeti)?

Gonosz max akkor lennél, ha szó nélkül lelécelnél, vagy ilyesmi, de meg lehet ezt beszélni teljesen korrekten. Esetleg még segíthetsz is hirdetni, új lakótársat keresni, ha az megnyugtat, de nincs ebben semmi gonoszság.

2016. okt. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy gonosz, de jó előre illik közölni, hogy ne érje váratlanul őket, hogy a következő havi gázszámlát már kevesebben fizetik.
2016. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha azonnal szólnál nekik és közösen megpróbálnátok valakit szerezni. De amúgy nehéz, mert ha ketten maradnak, akkor meg nekik lesz lehet drága. Ha nem találnak valakit, akkor lehet nekik is költözni kell olcsóbba.


Mindenképp beszélj velük, mondd el a problémádat, de szerintem akkor költözz most, ha megtudjátok beszélni. Ha ők sem maradnak szarban így.

2016. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gabriel.Tailor: azért ez nem teljesen ilyen. Mert mi lenne a kérdezővel, ha hirtelen a másik kettő lépne le. Azért itt van némi felelősség egymással szemben, mert a lakást ki kell fizetni, meg nekik is lakni kell valahol.
2016. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre lett kötve a szerződés, de egy hónappal előre kell szólnom, vagy kifizetem a jövő havit is de nem maradok ott.
2016. okt. 2. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!