Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mit tett azért, hogy ne...

Ki mit tett azért, hogy ne ilyen gonosz világban éljünk?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy eluralkodott az embereken a fásultság, és mindenki csak a sültgalambot várja, hogy jobbra forduljon a sorsa. (Mi magyarok különösen jók vagyunk ebben.)

Elmegy szavazni de beletörődik abba, hogy a kisebbik rosszat választja, akik ugyanúgy korruptak. Elegy dolgozni, de nem emeli fel a szavát, hogy ez így igazságtalan, mert fél hogy kirúgják. Bemegy a bankba és hitelkártyát használ, pedig tudja hogy átverés. Szidja a cigányokat, de nem tesz semmit, mert a törvények nem engedik. Ennivalót, segélyeket adunk az éhezőknek, ahelyett hogy a fogamzásgátlást oldanánk meg, amivel visszaszorítható lenne olyan szintre a népesség, hogy megszűnne az éhezés. Bemegy a templomba imátkozni és arra vár, hogy Isten majd kiirtja a gonoszokat. Stb. Látszatra mindenki jó, de sokszor többet árt mint használ.

Mindenki arra hivatkozik, hogy ő nem tesz semmi rosszat, csak a világ szar, holott ugyanolyan kapzsi, pénzhajhász szeretetmentes, irigy emberként él mint a többiek. Mindenki csak számon kér, elvár, de nem tesz semmit, hogy más legyen, mert a változásoknak ára van és azt már nem meri felvállalni, hátha kikaparja neki más a gesztenyét.


Ezzel a kérdéssel azt szeretném megtudni, hogy az ittlévők közt ki az, aki tett is valami értelmeset azért hogy jobb legyen, és ha igen akkor mit?


2016. jún. 13. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez jó kérdés. Sajnos belekerültek az emberek ebbe a rendszerbe, ahogy te is leírtad, hogy mindenki tudja, hogy változtatni kéne, még se teszi ezt senki. Azzal tudsz jobb lenni, ha saját eszméidet követed, és kiállsz az igazadért, és nem épülsz be ebbe a rendszerbe .
2016. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Én szoktam tenni, de szerintem éppen az ilyen emberek, nem fognak itt harsogni, hogy ennyire sok jót tettem, meg annyira sok jót. Ez inkább egy életforma, ha valakiben nincs meg a szándék, akkor nem fog semmi jót tenni. De az emberek ebben tudnak változni, sok más dologban szerintem nem tudnak, de pont az adakozásban, jótékonysághoz való hozzáállásban szerencsére tudnak változni. Mondjuk nálunk a család is ilyen, szóval volt miből meríteni, de soha nem gondoltam azt, hogy valami nagy dolgot teszek, sokkal többet tehetnék, csak nem mindig hagyják, érdekes módon sok segélyszervezet hátráltatja a saját munkáját buta szabályokkal.
2016. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A feleségem szerint én vagyok az oka az 1. és a 2. világáborúnak is.
2016. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tettem igazán semmit. Sőt, talán rontottam is rajta.
2016. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én bezáratnálak valami zárt intézetbe, amitől a világ máris jobb lenne, de nincs rá lehetőségem.
2016. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Korábban próbáltam, mára beláttam, hogy az emberek 95%-a olyan sík hülye, hogy nem lehet vele mit kezdeni. A maradék 5% meg már nagyrészt rájött erre amire én és inkább kivonja magát az egészből.
2016. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Tehát én vagyok itt az egyetlen aki igenis a zsebébe nyúl ha kell, vagy odaáll és segít ha kell és én vagyok itt az egyetlen 0 %-os. Szégyelljétek magatokat. Mást nem tudok erre reagálni, pedig sok hülye vesz körül, de azért ez tényleg a pofátlanság teteje. Sosem vetettem a szemére senkinek, hogy szarik a szegényekre, éhezőkre, bárkire, mert magánügy. De talán ne az kapja a 0%-ot aki képes a cselekvésre.
2016. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A helyzet az kedves #2 (#7), hogy amit a 2. helyen leírtál, az néha szükséges, de a világon szinte semmit nem változtat. Változtatni a környezet és a folyamatok átlátásával lehet úgy, hogy észrevesszük, hol érdemes beavatkozni és miként, továbbá ehhez (előzetesen) megszereztük az erőforrásokat. Ilyesmit sok tanulás után, kellő akarattal lehet megtenni. Az általad említettek emellett azért szükségesek, hogy minél több ember élhesse meg a javulás pillanatát.

De ez nem olyan egyszerű kérdés.

2016. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azzal hogy adakozunk egy koldusnak csak rontunk a helyzeten, mert csak még jobban belesüpped a szerepébe, hiszen minek dolgozzon, ha így is megkapja ami kell neki. Az adakozások szintúgy csak ártanak, mert konzerválják a rosszat. Lehet, hogy rövid távon segítenek, de hosszabb távon nem. Nem enni kell adni az éhezőnek, hanem megtanítani megkeresni az élelemrevalót. Nem gyógyítani meg oltásokat adni kell Afrikában, Indiában meg az araboknál, hanem a fogamzásgátlást elterjeszteni, hogy ne szülessen annyi gyerek a nyomorba. Ezen álságos segélyszervezetek mögött, akik valójában többet ártanak mint használnak ugyanaz az elit áll, akiknek az az érdekük, hogy minél több nyomorban élő ember legyen, mert azokkal tudják leszorítani a munkaerő árát és így tudják kizsákmányolni a világ szegényebb régióit. Szóval olyan tettre gondolok itt, ami valóban hasznos, ami lehet egy apróság, hogy felvállalva a kirúgást, megmondta a főnökének, hogy nem teheti ezt meg a dolgozókkal, vagy lebuktatott egy politikust, kiment tüntetni a munka törvénykönyve ellen, nem nyit bankszámlát, esetleg rábeszélte abortuszra a szomszéd cigányasszonyt. Bár nagyobb, valóban hasznos tettek jobban érdekelnének.
2016. jún. 14. 16:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még nem sok mindent, de a szüleim, pályázatokat írnak, próbálják, a roma iskolákat átszervezni, mezőgazdasági megoldásokat keresnek, vezetőségi tanácsadók, trénerek és workshop vezetők. A bátyám szpichológus, nővérem biomérnöki fejlesztő és kutató. Én minden nyáron több ezer gyerek táboroztatásában segítek, de még csak 19 vagyok. Mi minden napunkat az emberek megsegítésére tesszük fel, csak lassan haladunk.
2016. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!