Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Facebookon van ateistákat...

A Facebookon van ateistákat kifigurázó magyar oldal?

Figyelt kérdés
Olyan oldalra gondolok, ami olyan, mint a Magyar Ateista Mémbázis, csak keresztény.
2016. okt. 8. 15:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

#8


Igen tisztában.

Szerintem nem írtam, hogy vallásos lennék.

De szerintem az ateista is ugyan olyan dogmák mentén gondolkozik, mint egy vallásos.


A vallásos bizonygat valami megfoghatatlant, az ateista tagad valami megfoghatatlant.


Mindkettőnek (szerinte) kikezdhetetlen érvei vannak a saját igaza mellett.


Az igazuk védelmére gyülekezetet hoznak létre. A vallási gyülekezetek nagyobbak ugyan, de megvannak az ateista szervezetek is. Ateista szövetség, ateista liga stb....


Mindkettőnek vannak szószólóik, papjaik akik arról beszélnek vagy írnak, hogy miért nekik van igazuk.


Ha megkérdőjelezed vagy tagadod az igazukat megpróbálnak meggyőzni, vagy támadni.


Jó példa a #7es válaszoló.

Egy vallásos is ugyan így reagált volna ha megkérdőjelezik a hitét.

Csak ő nem wikipédiát hanem bibliát másolt volna ide.


Ezért ugyan olyanok a vallásosak és az ateisták.


Egy bizonytalan tény állítása vagy tagadása ugyan olyan kollektív viselkedést vált ki emberekből.


Szóval én nem vagyok se vallásos, se ateista. Inkább gondolkozok.


:)

2016. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Szóval én nem vagyok se vallásos, se ateista. Inkább gondolkozok. "


Vagyis semmit nem gondolsz az egész hitbeli meg nem hitbeli dolgokról sem istenről?


Mi van ha a teisták olyan dolgokba akarnak beleszólni mint az abortusz v mint az USA-ban azt h mit tanítsanak az iskolákban?


(Csak szeretném pontosan megérteni h hogy gondolkodnak a szabadon gondolkodók.)

2016. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Egy vallásos is ugyan így reagált volna ha megkérdőjelezik a hitét."


Csak hozzátenném h mindenki így tesz. Ha valaki betámadja a szabadon gondolkodók elgondolását te is meg fogod védeni.

2016. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Vagyis semmit nem gondolsz az egész hitbeli meg nem hitbeli dolgokról sem istenről?"


Nem mondtam, hogy nem gondolok semmit. Nagyon sokat gondolkozok ezen.

Te, hogy gondolod? Ha Létezik Isten mi az, ki az? Ha nem Létezik ki nem vagy mi nem az?

2016. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Te, hogy gondolod? Ha Létezik Isten mi az, ki az? Ha nem Létezik ki nem vagy mi nem az?"


Nem hiszem h létezik egy beavatkozó isten, akkor az egész világon sokkal egységesebb lenne az istenkép, az h van-e egyáltalán abban kérdésben inkább agnosztikus vagyok.

2016. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!