Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja azt néhány...

Miért gondolja azt néhány ember, hogy a színházba csak a sznobok járnak?

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Mert az emberek sokfélék, és szükségszerűen akad köztük ilyen is.

És téged miért érdekel az, hogy egyesek mit gondolnak ilyen marginális dolgokról?

2016. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekel a dolgok miértje. Milyen alapon gondolják ezt vagy azt az emberek. Ez az oldal arra való, hogy kérdezzek, nem igaz?
2016. nov. 2. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Van egy buta réteg, ami átvesz egy darabig false információkat. De kortól is függ.
2016. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is azt hinném ha nem lenne egy csomó ismerősöm akik nem sznobok és járnak. Magamból indulok ki és én nem tudom élvezni a színházi előadásokat így azt hinném valaki csak sznobságból megy.
2016. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert általában azok szeretik híresztelni, ami szánalmas.

Mi mondjuk járunk, de csak vígjátékokra. Ott mondjuk egy-két sznobon kívül többet nem látsz, csak full parasztokat. Krákog, csörög a negrós papírral, pofázik, csörög a telefonja, fingik, szabadidő nadrágban jön, de kikéri magának, mert fekete.

2016. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ez hülyeség. Évek óta állandóan színházban vagyok, kisgyerekkorom óta ez a hobbim. Régen volt hogy heti 4-5 alkalommal is mentem.

Most is megyek, amikor csak időm engedi, persze felnőttként azért ilyen gyakorisággal nem megy.

Külföldre is kijárok színházba, legalább 6-7 országban voltam már.


És nem tartom se magamat, se a hasonló érdeklődésű barátaimat sznobnak.


Nyilván olyanok mondják ezt, akiknek fogalmuk sincs.

2016. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert életükben kétszer voltak színházban, akkor sem élvezték, és nem tudják elképzelni, hogy valaki tényleg azért jár, mert tetszik neki, meg különben sem "menő" dolog, mert a zsé kategóriás horrorfilmek sokkal jobbak. De a kedvencem az, amikor valahogyan elkeverednek színházba, aztán egyből megy ki facebookra a #művelődési címmel ellátott szelfi.
2016. nov. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért mondják, mert nem voltak még színházban :)

A színházba nem sznobok, hanem kulturált, vagy kulturálódni és kikapcsolódni vágyó emberek járnak :D Nem azt mondom, hogy nem fordulnak elő sznobok, de kevesen vannak :) Nekem is a legkedvesebb időtöltésem a színházba járás, mégsem vagyok sznob és a színházba járó ismerőseim sem sznobok.

2016. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember azért megy színházba, hogy elmondhassa, hogy ott volt. Alig lehet jó és igényes darabokat találni a színházban. Mióta Budapesten élek 40 színdarabot néztem meg. 5-öt megnéztem és az 5-ből 1 tetszett. Jobb esetben. Az emberek ma már nem művelődni járnak a színházba. Nagyon elterjedt már a színházakban a nemzetközi jelek használata és több színdarabban láttam utcasarki színésznőket. Moderné teszik a darabokat, nem úgy adják elő, ahogy az megíródott, hanem átírják. Katasztrófa, ami a színházakban van. Nem azt mondom, hogy nem lehet művelődni a színházban, hanem azt, hogy sok darabot meg kell nézni ahhoz, hogy végre egy művelt ember művelődjön. Vannak színházak, amiknek az egész repertoárja nem ér semmit, mert én megnéztem majdnem mindet. Lemondtam a szórakozásnak erről a módjáról, én inkább olvasok.
2016. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!