Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyenkor hol van a nemek...

Ilyenkor hol van a nemek közti egyenlőség?

Figyelt kérdés

Az egyik diszkóban "ladies nights" lesz, azaz a nők ingyen léphetnek be. Tisztában vagyok, hogy ez az egész csak reklámfogás, ugyanis így sokkal több ( főként egyedülálló ) fiú fog bemenni, hátha "felszed" valakit. Csakhogy a szokásos belépő 1000 forint, most 1500, azaz a fiúk fizetik ki a lányok belépőjét, illetve "mens nights"-ot soha nem nem tartanak. Ilyenkor hol van a nemek közti egyenlőség?

Ráadásul ilyen nem egyszer van egy évben, nőnapkor féláras belépő volt a nőknek és 25%-os akció volt minden piára ( mármint csak nekik ). És ez csak két alkalom, de évente legalább 10 alkalommal tartanak ilyen estéket, ahol a nőknek minden olcsóbb.


2016. nov. 4. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
jujj
2016. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha nagyon akarod akkor találhatsz az élet más területén olyan helyzetet, mikor a férfi van előnyban, szóval egálban leszel.

Amúgy nem értem konkrétan mi a problémád, azon az 500Ft-on lovagolni elég sz.rrágás, mikor elköltesz utána 5000et piára, ennyi erővel ne menj szórakozni ha sajnálod rá a pénzt.

2016. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
több férfi szokott lenni az ilyen helyeken tehát érthető. Ha férfi hiány lenne akkor tartanának men's nightot, itt nem az egyenlőség a lényeg.
2016. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Régen az 1960-es, de még a 70-es években az teljesen általános szokás volt, hogy a lányoknak ingyen volt a belépés nagyon sok szórakozóhelyre. Engem ma sem zavar ez a dolog. Sőt, mivel a párommal nagyjából közös kasszán vagyunk, így mindketten jól járunk.


Ettől függetlenül jogi szempontból teljesen igaza van a kérdezőnek. Több EU-s országban be is tiltották ezt a szisztémát.


De könyörgöm, srácok, nehogy elkezdjetek aláírást gyűjteni vagy mittudomén, mert semmi kedvem a párom belépőjét is kifizetni. :)

2016. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
És? Te nem menstruálsz minden hónapban és sosem fogsz egy kis lyukon egy gyereket a világra hozni. Szerinted ki járt jobban?
2016. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5# ez a legröhejesebb érv, amit valaha hallottam. Nevetséges.
2016. nov. 4. 14:02
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Persze, mert nem tudod, hogy milyen.
2016. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
#5 most ez hogy jön ide? És tőled ki fogja elvárni hogy érts mindenhez, kétszer annyit keress mint a párod és eltarts magadon kívül 3-4 embert?
2016. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Még mindig jobban illik ide, mint az ingyen belépők, ugyanis annak semmi köze a nemek közti egyenlőséghez, csak marketingfogás.

Tőlem senki nem fogja elvárni, cserébe én sem várom el senkitől. Arról nem én tehetek, hogy vannak olyan nők, akik elvárják, nem én mondtam nekik.

2016. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Fizetni, nem rinyálni. Vagy nem menni oda.

(csak zárójelben: az Illés együttes kezdeti szakaszában - még a vári kollégiumban - szóló fiúk egyáltalán nem mehettek be, csak szóló lányok. Találgass, miért)

2016. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!