Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Feminizmus és nemek közötti...

Feminizmus és nemek közötti egyenlőség. Most, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Miért gondolják olyan sokan, hogy a feminizmus egyenlőnek tekinthető a nemek közötti egyenlőséggel? A feminizmus nemhogy éppen arról szól, hogy a nők "feljebbvalók"?


Ugyebár van a nemek közti egyenlőség (equalism angolul) - ami szerintem a leginkább pozitív - és a feminizmus. Nem véletlenül feminizmus, benne is van, hogy a nők fontosabbak.

Akkor mégis miért gondolják ennyien azt, hogy a feminizmus célja a nemek közötti egyenlőség, mikor az az "equalizmus" dolga.



2014. márc. 25. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Magyarul a szó amit keresel az egalitáriánizmus. Egyszerűen azért gondolják sokan ezt, mert sok feminista ezt is vallja. Egyszerűen az előbbi fogalom sokkal ismertebb, ez alatt gyűlnek az emberek.


De csak pár elborult amerikai feminista az, aki tényleg a női felsőbbrendűséget hirdeti lila, félmm-re nyírt hajjal meg csöcsmutogatással. Van is nekük külön nevük, ők a radikális feministák.


Mondjuk azt előre mondom, hogy ez az oldal a magyar internet egyik pöcegödre, kb. 5 centivel a kurucinfó szintje felett, szóval értelmes válaszokat nem fogsz itt kapni (már ha nem vagy troll te magad is), csak vérjobbos hőzöngéseket, hogy minek megy a mocskosliberális családirtó uszítás.

2014. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen, én is ezt látom, hogy sokan akik feministának nevezik magukat, igazából az egyenlőségre gondolnak.


Másrészről részben egyet értek a "vérjobbos" kijelentéseddel is. Ezért sem szeretnék a kérdésre válaszul véleményeket, inkább objektív válaszokat.

Ment a zöld kéz.

2014. márc. 25. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

A feminizmus az korunk egyik legundorítóbb szektásító, agymosó ideológiája. A mai feminizmus nem az, ami régen volt. A feministák kikérik maguknak a természettől, hogy mi az, hogy nekik kell szülni? Csak azért, mert nők?

Meg ők azok, akik félmeztelenül rohangásznak Istentisztelet közben a templomokban, meg kereszteket vágnak ki.

A femen a feministáknak a fertője, ez egy feminista aktivistákat tömörítő gittegylet, aminek a vezetői mind zsidó származásúak. Amióta megjelentek, azóta a USA-ben 60%-kal emelkedett az egy szülő mellett felneelkedett gyerekek száma. A feminizmus ellensége a család, és ezt a családromboló tevékenységet akarja a végezetekig folytatni.

2014. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan, én azt szeretem benned, "Itt látható a legjobb", hogy bármennyire is megmondom ELŐRE, immár vagy ötödszörre, hogy milyen birkulást fognak a jobbik droidok csinálni, te azt figyelmen kívül hagyva szó szerint meg is cselekeded azt, amit megjósolok, hogy történni fog.


Ennyire write-only üzemmódban létezel vagy tényleg azt hiszed, hogy te vagy a nemagymosott, rousseau-i felvilágosult próféta és mindenki más a birka?

2014. márc. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az az oka, amit az első mondott, másrészt pedig az, hogy a név maga nem pont azt jelenti, amit a kérdésben írsz.


Azaz nem azt, hogy a nők fontosabbak, mint a férfiak, hanem azt, hogy a nők a jövőben legyenek fontosabbak, mint a nők jelenleg.


Hagyományosan a férfiak voltak domináns pozícióban a világon, így tehát az, hogy valaki a nők helyzetén szeretett volna javítani, bőven belefért abba, hogy egyenlőséget akar.


Jelenleg már nincs olyan különbség, mint régen (legalábbis az euroatlanti kultúrában), de még van 1-2 célja a feministáknak, pl.: a nők ne kapjanak kevesebb fizetsét ugyanazért a munkáért.


Aztán én is hallottam legendákat olyan radikális feministákról, akik ténylegesen a nők felsőbbrendűségét hirdetik, de találkozni még soha nem találkoztam egyikükkel sem, pedig kíváncsi lennék :P

2014. márc. 26. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha tudsz angolul, guglizz rá arra, hogy "SCUM manifesto".
2014. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem az 5ös vagyok, de rákerestem..

"The SCUM Manifesto is a radical feminist manifesto written in 1967"

Na most koncentrálj a "radical" szóra...

Mármint csomó embert megöltek Isten nevében, de mégse mondjuk azt, hogy a keresztény vallással van a gond; sok bizarr/embertelen kísérletet hajtottak végre a tudomány nevében, de soha senki nem mondta azt, hogy be kell szüntetni miattuk a tudományos kutatásokat és az oktatást.

Ugyan ez a helyzet a feminizmussal is.

Egyébként a feminizmus nem feltétlenül az egyenlőségért küzd, hanem a szexizmus, sovinizmus és homofóbia ellen, amiknek a legyőzése után lesz egyenlőség. (Magyarul az egyenlőség nem cél, hanem eredmény.)

2014. márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Radikális feminizmusról akart hallani - megmondtam neki, hol találja. Egy szóval sem mondtam, hogy a SCUM az a sima feminizmus. :)
2014. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok, és köszönöm a tippet, rákerestem, de nekem úgy tűnik, a legtöbbek szerint ez egy szatíra. Ennek ellenére érdekesnek tűnik.


Én igazából beszélnék szívesen egy igazzy radikális feministával, mert - mint mondtam - hallani hallottam róluk eleget, de szemtől szembe soha nem álltam egyikükkel sem (vagy nem tudok róla.)

2014. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelmetlen voltam, akkor átcímzem 3masnak :D
2014. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!