Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kérdésem az Abigélre vonatko...

A kérdésem az Abigélre vonatkozik?

Figyelt kérdés
Elolvastam az Abigélt de igy is maradt egy megvalaszolatlan kérdés bennem,miert ez az iskola jelmondata

2016. nov. 5. 19:19
 1/3 TR75 ***** válasza:
91%

"Non est currentis" - "Nem a futóé"

Utalás Pál apostol rómaiakhoz írt levelére, amiben ez áll: "Ezért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené." (t.i. a kegyelem)

Kálvinista/református jelmondat (az iskola az Abigélben református iskola), utalhat egyrészt arra, hogy nem az ember akaratától és főleg cselekedeteitől függ a kegyelem, másrészt utalhat arra is, hogy a test edzése másodlagos a lélek edzése mellett (mivel egyházi iskola, ezért egyértelmű, hogy a lelki fejlődés fontos kérdés).

Szerintem.

2016. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:

Nekem tetszik az egyesé.

Találtam egy pályázatot vagy mit, abban így értelmezik:


"A Matula jelmondata: „nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené." (Róm. 9, 16) – amely a mai Dóczy Gimnázium jelmondata is – többek között az egyik legfontosabb intés a diákok számára. Hiába igyekszik valaki elérni valamit az életben, ha Isten jóságos kegyelméből nem segíti meg őt, magában képtelen bármi véghezvitelére. Ez az igeszakasz arra emlékeztet minket, hogy emberi mivoltunkban, Isten segítsége nélkül minden jóra alkalmatlanok vagyunk. A diákok ezt egyszerű, mindennapi szinten is értelmezhetik: a jó jegyekért, a tanulmányaikban elért érdemekért nem magukra kell büszkének lenniük, hanem Istennek hálát adniuk, aki elég tehetséget és szorgalmat ajándékozott nekik munkájuk lelkiismeretes elvégzéséhez. Itt már találkozhatunk is református identitásunk egyik alappillérével: a szüntelenül hálát adó és Istenhez forduló élet fontosságával. Pál apostol szavaival: „Isten kegyelméből vagyok, ami vagyok, és hozzám való kegyelme nem lett hiábavaló.” (1Kor 15, 10a)"


[link]


Nem tudom, tudsz-e mit kezdeni véle...

2016. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. nov. 5. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!