Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyobb városban mit szeretsz/...

Nagyobb városban mit szeretsz/ mit szeretnél ha ott laknál?

Figyelt kérdés

Pl. Parkba kiülni, xy rendezényre elmenni.


Ötleteket gyűjtök, hogy mivel tehetném jobbá az életem.


2016. nov. 11. 07:46
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
Mi számít nagyobb városnak? Debrecen, Miskolc? Bécs, Budapest? Mexikóváros, Tokió?
2016. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy csendes faluban nőttem fel majd városi lettem. Szeretem a városban azt hogy szinte bármikor bármit megvehetek, nagy a választék a különböző élelmiszer boltokból és éjjel-nappali is van köztük. Míg a szülőfalumban egy boltból lehetett "választani", amiben választék sem volt és szombaton délben már bezárt.

Továbbá jó és olcsó a korlátlan vezetékes internet.

Persze azért nem tagadom hogy hátrányai is vannak a városnak a faluhoz képest. Például a nem túl jó levegő. Társasház esetén a zaj amit mások csinálnak. Valamint nincs saját zöld életterem, ami falun a még meglévő szülői háznál több mint egy hektáros van. Vagyis annyira nem tartom csúcsszupernek a városi életet, de ez azért is van mert roppant erős a szabadságvágyam. És számomra már az is korlátozás ha rezsit kell fizetni. :)) Míg egyik erdei tanyán élő rokonom attól mentes és maximálisan nyugodt.

2016. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Város és város között óriási különbségek vannak magyar viszonylatban is.


Pécsett például ott a Mecsek, tíz perc séta a belvárostól és már az erdőben vagy, ha egy nagyot akarsz kirándulni. Ha meg rendezvényre vágysz, akkor évente van vagy 30-40 ingyenes szabadtéri rendezvény.


Szegeden az ingyenes rendezvény ritka mint a fehér holló, erdőt sem találsz, de legalább ott a Tiszapart.


Debrecenben pedig ingyenes rendezvény semmi, folyó semmi, erdőcske csak mutatóba.


Miskolcon ott az Avas, de kulturális szempontból halott a város, nem csak ingyenes rendezvények nincsenek, de fizetősek se nagyon, bár a színházuk jó.


Szombathely kísértetváros, mindenki Ausztriában dolgozik, bár a színház ott is jó, de aztán semmi más említésre méltó nincs.

2016. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan Debrecenre gondoltam, egyébként meg magyarországi nagyvárosokra.
2016. nov. 11. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Debrecen intézményi struktúrája egész jó, de a rendezvényeit tekintve nem egy pörgős város. Egyedül talán a sportéletet érdemes kiemelni. Keress egy jó társaságot magadnak, és csináljatok magatoknak programot. :)
2016. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak nincsenek barátaim. :(
2016. nov. 11. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!