Otthol szó értelmes?

Figyelt kérdés

Kellett egy nyelvtan dogán írni nyelvjárási szavakat, és azt írtam hogy otthol-otthon, cseléd-gyerek stb. 1 pont hiány 5-ös csak a magyar tanárnőm nem fogadta el és kivagyok akadva, mert általánosban egy másik magyar tanár elfogadta, ellenben az nem.. valamit olvastam hogy észak-magyarországi tájegységekben használják, de kéne több bizonyíték hogy ezekkel a bizonyítékokkal vegyem le a magyar tanárnő lábát és adja meg azt a reményteli 1 pontot. Szerintetek értelmes az a szó? Szoktátok használni? Comment below!


Előre is Köszönöm!



2016. nov. 29. 15:05
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

" [link]


hiány - híján

kivagyok akadva - ki vagyok akadva

vegyem le a magyar tanárnő lábát -vegyem le a tanárnőt a lábáról

magyar tanár - magyartanár

magyar tanárnő - magyartanárnő

reményteli - reménybeli

2016. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha hiszi a tanárnőd, ha nem, manapság is használják ezt a szót.

" - Hol voltál?

- Otthol, anyáméknál."

2016. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Persze,hogy használják! Szabolcs megyében szinte mindenki így mondja.

Pl: -Hol voltál?

-Otthol.

Vagy: Otthol vagy?

Először nekem is furcsa volt,de mióta itt lakom,már én is átvettem ezt a "szokást" és sokszor így mondom.

2017. ápr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!