Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs cirkusz a melegség...

Miért nincs cirkusz a melegség ásotthalmi betiltása miatt?

Figyelt kérdés

mikor meghallottam, arra számítottam, hogy ebből még lesz veszekedés stb, erre meg csak a csend honol. mi történt? vagy ennyire be van fenyítve mindenki?


Aztán ezen kívül is sokszor elgondolkodok, hol is élünk, a napokban tudtam meg, hogy egyre több állítólag harmadik világbeli országban létezik a melegházasság, méghozzá egyforma jogokkal, adoptálással együtt (Kolumbia, Mexico, Argentína, amit biztosra tudok).


Ott nagyon haladóan gondolkodnak és láthatóan haladnak is. Sztem újra kéne fogalmaznunk a "harmadik világ" listáját, teljesen hihetetlen változások vannak.


Ehhez képest nálunk? Mi tényleg mindenben csak visszafele megyünk? Szóval mi zajlik itt?

Két kérdéskör is van:

1, Hogy történhetett ez meg egyáltalán és miért nincs cirkusz miatta?

2, Mi már soha nem fogunk előre haladni? Ezek szerint még Latin-Amerika civilizáltsági szintjét se érjük el?


2016. dec. 14. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert az átlaghőmérséklet a településen úgy is legalább 1 °C-kal magasabb, mint Nógrádtapolcán.
2016. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fú tényleg ...
2016. dec. 14. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinted az haladasnak számít? Most komolyan?
2016. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor kijött a rendelet, akkor azért felhördült a sajtó, nemrég volt egy LGBT-tüntetés is a településnél. Azt hiszem több szervezet már kérvényezte is a rendelet kivizsgálását.


Valószínűleg a többség egyetért a rendelettel, azért nincs belőle akkora ügy, illetve egy nemlétező helyzetre hoztak rendeletet (jó eséllyel nincs egy meleg vagy muszlim se, aki Ásotthalmon nyilvánosan szeretné ezt kimutatni).


Szerintem a legdurvább, hogy egy ennyire egyértelműen jogellenes rendeletet egyáltalán megszavaztak. Ennyi erővel bármiről hozhatnak rendeletet, aztán utólag legfeljebb eltörlik.

2016. dec. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na igen, ez meg a másik, de igazából miért csodálkozunk rajta, hát még törvényi szinten is találunk olyanokat, amelyek ellentmondanak egymásnak ...

Én annak a fejére lennék kíváncsi, akinek egyáltalán megfordult egy ilyen gondolat az agyában, annyira abszurd.

És igen, határozottan haladónak tartom (még az előző válaszolónak), hát már hogyne lenne az, hiszen sok országban ezért harcolnak, könyörgöm, csak éppen egyes "elmaradottabbakban" előbb érik el, mint itt, pedig állítólag mi még jogállam is vagyunk. Ehhez képest nemhogy nem érnek el semmit, hanem kifejezetten hátramenet van.


Ebben mi nem érthető?

2016. dec. 15. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!