Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem hülyeség az,...

Csak szerintem hülyeség az, hogy az emberek (inkább fiatalok) "csoportokba" sorolják magukat?

Figyelt kérdés

Pl. rocker, emo, punk, meg ilyen hülyeségek.. Attól, mert valaki rockzenét hallgat, attól miért kell neki fekete cuccban járnia, és miért kell azt mondani, hogy ő hú de mekkora király, mert rocker.. Sok ember van, aki ilyen zenét hallgat, mégsem csinál magából hülyét, és öltözik talpig feketébe, meg néz ki úgy mint egy állat. (Tudom, mindig vannak kivételek, szóval azok a bizonyos "rockerek", akik normálisan néznek ki, nem rájuk vonatkozik.) De nem csak ők, hanem pl az emosok. Valaki kitalálta ezt a hülyeséget, hogy emo, és most sokan vannak, akik ezt nyomják. Jaj mert ők emosok, és akkor be kell festeni a hajukat 10 színűre, meg a fiúknak kifesteni a szemét, stb. stb. Egyébként, ha én felöltözök úgy, mint ők, feszülős kis színes répagatyuszba és hozzá nem illő felsőbe, és a hajam is 100 színű lesz, piercingek borítják az arcom, akkor én is emos leszek, vagy mi? Vagy ha rockzenét hallgatok minden nap, akkor rocker leszek?

Szerintem az egész egy nagy hülyeség.. Tök éretlennek tartom az ilyen csoportosítást.. Tudom, hogy pár embertől majd kapom az ívet, de remélem, vannak akik hasonlóan gondolkodnak..

Vélemények?

17/l


2010. máj. 2. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is. Attól, hogy pl egy rock zenét kedvelő ember, vagy akár egy rap zenét kedvelő ember, személy jelmezbálosdit játszik, vagy ahogy mondani szoktam magára ölti a stílus sablonát, nem lesz különb ember.

Én személy szerint a rockzenét szeretem de lenézem az "atomrockereket".

17F

2010. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiatalok többségének szüksége van rá, hogy egy közösségbe tartozzon, és ezt tudassa a környezetével is, és erre az öltözködés a legjobb mód, hiszen ha ránézel egy ilyen "beöltözött" emberre, meg tudod mondani, hogy ő most egy emo, vagy punk, vagy goth stb. Ez nem hülyeség, vannak, akik így érzik jól magukat. Nem tudom, miért kell őket fikázni.
2010. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Az emberek ilyenek. Nem csak a fiatalok. Furcsa módon mindenki igyekszik skatulyákba zárni, általánosítani a körülötte levő világot. Persze vannak akik nem férnek bele teljesen a rá szabott skatulyába, de őket is beletuszkolják abba, amelyikhez a legközelebb állnak. Ez csak az érdeklődési kört fejezi ki és hirdeti kifelé. Segít abban, hogy hasonló gondolkodású emberekkel ismerkedjünk meg.
2010. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem két nagy csoport van. Az egyik én, a másik csoportba meg a többi ember van.

Illetve, van még egy aprocska 3. csoport. Annak a családom, és még pár ember a tagja.

2010. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy valaki feketébe öltözik, láncokkal szegecsekkel, vagy csiricsáré punknak, vagy sírósszemű emósnak, attól még nem csinál magából hülyét. Az a hülye, aki kinéz másokat a kinézetük alapján. Mért zavar téged, hogy ha ők így érzik jól magukat? A plázap*csák mért nem zavarnak? vagy az alterok? EZ is mind-mind kategória, öltözködési és életstílus, mért kell pont a rockereket meg az emósokat elítélni? Egyébként az emóról nem tudok nyilatkozni, de a metálosok azért öltöznek nem "megszokottan", feketébe, mert az egész egy LÁZADÁS volt a divat, a szokások, a társadalom beszűkültsége ellen! Amikor ez elkezdődött, feketébe járni, kb. szentségtörés volt, meg lesátánistázták a rockereket, bár ez még most is megy. Szóval ezért néznek ki így ezek az emberek, mert szeretnek szembeszállni a társadalom szabályaival, ennyi!!!! De rosszul látod az egészet. Azok, akik nem pózerségből csinálják, kiröhögnek mindenkit, akinek gőze nincs az egész lényegéről, ideológiájáról, csak az öltözködéssel próbálja kitüntetni magát. A rock/metal mögött van életérzés is, nem csak öltözködés! Jobb lenne, ha utánanéznél, mielőtt leszólod azt, aki máshogy néz ki, mint te. Én goth vagyok, mégsem fikázom a plázacicákat, hogy nekik mért kell úgy viselkedni ahogy, és úgy öltözni, ahogy nekem nem tetszik. Igazából csupán ennyit várnék el másoktól is magammal szemben, és akkor nem lenne szükség ilyen "lázadó" szemléletű fiatalokra. 21/L
2010. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!