Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődnek meg a cigányok...

Miért sértődnek meg a cigányok ha azt mondjuk rá cigány a zsidóknak ha azt mondjuk rá zsidó vagy a négerek ha négerezünk?

Figyelt kérdés
Mert szégyenlik hogy azok ?
2016. dec. 21. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Huh, nagy itt a képzavar. Én még nem láttam olyan zsidó embert, aki megsértődött volna azon, ha azt mondtam rá, hogy zsidó. Ugyanez igaz a négerekre. Nem a négerezés illetlen, hanem a nig.gerezés. A kettő nem ugyanaz.
2016. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

1.) Tanulj meg írni magyarul.


2.) A magyar nyelvben a különböző nemzetségnevekhez, népnevekhez akik nem minden társadalmi rétegben keltenek szimpátiát, gúnynevek kapcsolódnak.

Itt is lehet látni erre pár példát.


3.) Szerintem azért elég ritka, hogy valaki emiatt megsértődne, maximum bunkó parasztnak néz majd.


4.) Nem sem esne jól, ha azt mondanák mondjuk, hogy "bunkó paraszt magyar".


5.) Azért, nincs okuk szégyenkezni, nekik is van identitásuk (a romák esetében az az egyik probléma, hogy sok családban ez egyáltalán nem érvényesül). Te sem tagadod le, hogy magyar/keresztény vagy. Ellenben, ha ezek sértő szavak társulnak, te sem hallanád szívesen.


6.) Ez a kérdés sértő az említett 3 népcsoporttal kapcsolatban, kíváncsi leszek mikor törtlik a kérdést.

2016. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

a bunkó paraszt magyar indoklás akkor lenne oké ha a kérdező bunkó paraszt cigányt/zsidót/négert írt volna


amúgy hogy adjak érdemi választ:

azért sértődnek meg hogy aztán cirkuszolhasson, keménykedjen, kizsebeljen, megkéseljen, mivel van indoka, te egy rasszista szemét vagy és csak megvédte magát

2016. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
#3, ezt már te gondoltad tovább, ami a te bajod. A kérdésben semmiféle jelző nem kapcsolódik a cigányhoz, zsidóhoz, négerhez. Így születik a politikai korrektség agybaja. Neked kéne gyógyíttatnod magad, meg a hasonlóknak.
2016. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

"a bunkó paraszt magyar indoklás akkor lenne oké ha a kérdező bunkó paraszt cigányt/zsidót/négert írt volna"

A magyar nyelvben egyre inkább szitokszóként használt kifejezések, szóval azért annyira nem más.

A magyar népre a magyar nyelv nyilván nem használja a szitokszóként azt, hogy magyar vagy annak szinonímiáit.

De ott van például a szittya... Igaz, ez sem igazán szitokszó.

2016. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

#2


Ha a fent említett csoportokat lehet a nevükön nevezni, akkor ez a kérdés most miért sértő? Sértő feltételezni, hogy megsértődnek? Vagy mi?

2016. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szittya az ellentéteket.
2016. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

Hatos, akkor leírom.

Nem érdekel, ha lepontoztok, ha ezzel kiélitek vágyaitokat, hajrá:)

"Miért sértődnek meg a szittyák és a nomádok, ha azt mondjuk rájuk?

Mert szégyenlik, hogy azok?"

Így már egy kicsit átjön vagy az a fene nagy nacionalizmus igazából sovinizmus, nézzünk le mindenkit, aki nem olyan mint mi?

Én is mindjárt megkapom, hogy "hülye lipsi", hát ha ettől jobb, hajrá, én csak nevetni fogok rajta:D

De hogy egy népet, nemzetséget magunk által szitokszavakkal illessünk szánalmas.

2016. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ylyria ***** válasza:
30%
Röviden azért, mert ezek a szavak Magyarországon már sajnos szitokszónak számítanak. Pedig nem szabadna, hogy azok legyenek (a parasztal, meleggel stb. egyetemben).
2016. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális, nem sértődik meg, mert ezek nem sértések. Ha nem normális, akkor meg mindegy. Esetleg a néger necces, mert hasonlít a n i g g er hez, ha angol nyelvterületről jött, bántóan hangozhat.

Amúgy meg főleg attól függ, ki és hogyan mondja. Megfelelő szájból a "magyar" is lehet sértő.

2016. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!