Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Határon túli magyarok mit...

Határon túli magyarok mit szoktak mondani egy külföldinek, honnan származnak, melyik országból?

Figyelt kérdés

Azt válaszolják hogy Romániából, Szerbiából és Romániából stb...?

Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Határon túliak válaszát várom, de akár magyarországiakét is, akinek van határon túli ismerőse.

Köszönöm!



2016. dec. 24. 08:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz!
2016. dec. 27. 18:44
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiát.
2017. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarországi kérdezi tőlem akkor:

Délvidék az otthonom, Magyarország a hazám. De elsősorban itt, Észak-bácskában érzem magam otthon, de miért is ragaszkodnék a szerb államhoz? Érzelmi alapon biztos nem.

Külföldinek meg nem cifrázom: magyar vagyok és kész. Aztán ha mélyebb szóváltásra kerül sor, akkor általában elmondom, hogy magyar vagyok, azonban nem Magyarországról.

2017. jan. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi! Természetesen ment a zöld kéz!
2017. jan. 5. 19:30
 15/21 anonim válasza:
100%
En, ha azt kerdezik, hova valosi vagyok, nagy elvezettel mondom: Csikszentmarosheviz - i vagyok.Es a kovetkezo kerdes,az meg hol van ?" maris mondom : Harkovban.Erre meg nagyobb a bamulas,ugy, hogy tisztazom a helyzetet, Hargita - Kovaszna megyek, pontosabban szekelyfold.Azt is elmagyarazom, mi mindig is itt eltunk, csupan a hatarokat vittek odabb.
2017. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
bocs, pontosabban Csikszentszekelymarosheviz
2017. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Igen, Romaniabol, ez az igazsag...es igy is buszke tudok lenni a magyarsagomra...szerintem a kulfoldinek nagyon mindegy, hogy ki honnan szarmazik...ugyis mindenki tele van sztereotipiakkal...es sajnos elsore azok ugranak be legtobbjuknek.
2017. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én találkoztam egy londoni koleszban egy erdélyi magyar lánnyal. Feltűnt, hogy mindenki szobájának az ajtajára ki volt írva a neve és az ország, ahonnan jött, de ő csak a nevét írta ki. Amikor rákérdeztem, akkor azt mondta, hogyha kiírja azt, hogy Románia, akkor románnak gondolják, azt meg nem akarja, azt meg nem írhatja ki, hogy Hungary, ha egyszer Marosvásárhelyen született. Szóval nem írt ki semmit.

Eléggé elgondolkodtató ez a helyzet...

2017. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 ZoltanAnglia ***** válasza:
Az amerikaiak nem mondjak, hogy pl angol amerikai vagyok (amely a feher amerikaiak tobssegenek a szarmazasa). A Zimbabvei feher zimbabveinek mondja magat akkor ir ha valoszinulrg brit eredetu.
2017. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Én Romániában élek. Ha azt kérdezik honnan származom, azt válaszolom hogy Romániából, Erdélyből. Ha pedig megkérdik hogy mi vagyok, akkor természetesen magyar vagyok.
2018. jan. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!