Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Krisnásokon kívül a a...

A Krisnásokon kívül a a Mazsihisz meg a muszlimok is osztottak ételt karácsonykor?

Figyelt kérdés

CSakmert nem hallottam,hogy az izraelita hitközösség vagy a hazai iszlám közösségek ételt osztottak volna karácsonykor.

Osztottak?Igen?Ha nem miért nem?

Kérdem mindenféle előítélet nélkül.

Ez a krisnások részéről nagy rokonszenves cselekedet !!!!



2016. dec. 27. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
A történelmi egyházak se osztottak, meg a politikusaink sem.
2016. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A zsidókról nem tudok nyilatkozni, de biztos náluk is vannak ilyen szociális események.


Az iszlámban nincs karácsony, náluk két ünnep van és mindkét esetben előírás az ételosztás, valamint az egyik legfontosabb pontja a rendszeres adakozás.


Szóval attól hogy más felekezetek nem kapnak akkora médiavisszhangot, még folytatnak karitatív tevékenységet.


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam,hogy a keresztény karácsony kapcsán miért nem osztanak ételt !

A Krisnások miért tették meg? Nagyon szép dolog a részükről.

2016. dec. 28. 10:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Muszlimok osztottak ételt, de nem csoda hogy nem hallottál erről, mert jelenleg a magyar média jelentős része iszámellenes.


[link]


Azt viszont nem értem miért kellene a karácsony kapcsán ételt osztani más vallásuaknak.

2016. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért,mert a Krisnások megtették holott ez számukra sem ünnep,de szép gesztus,hogy a többségi társadalom ünnepén ételt osztanak.

Mások miért nem tették ezt? Jó pont lett volna.

Nem elkülönülnek hanem kapcsolatot ápolnak másokkal.

2016. dec. 28. 13:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt nem tdudom, hogy "karácsonyi ételosztás" néven futott-e valahol a dolog, mert Hanukka is pont ekkor van, szóval adja magát a dolog, hogy hanukkai ételosztásként kampányolva gyűjtsenek rá adományokat, de voltak ekkor zsidó segélyszervezeteknek is ételosztásai.
2016. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért,mert a Krisnások megtették holott ez számukra sem ünnep,de szép gesztus,hogy a többségi társadalom ünnepén ételt osztanak."


És fordítva is igaz? A keresztény egyházak osztottak ételt zsidó vagy muszlim ünnepek alkalmával? Ha nem, miért nem?

2016. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Felhínám a figyelmed a többségi szóra ! Meg a társadalomra.

Hazánk egyelőre se nem a judaizmus se nem az iszlám híveinek az országa.Egyelőre a keresztények és "keresztények" vannak döntő túlsúlyban.

2016. dec. 29. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem nagyszerű dolog az ételosztás, és mindegy ,mikor történik, hiszen rászorulók nem csak karácsonykor vannak. riszpekt érte, akár karácsonykor teszik meg, akár nem :)
2016. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hazánk egyelőre se nem a judaizmus se nem az iszlám híveinek az országa.Egyelőre a keresztények és "keresztények" vannak döntő túlsúlyban."


Kérdező, úgy látom te elvárod hogy más vallásúak osszanak ételt karácsonykor, de fordítva már nem tartod szükségesnek pedig ez működhetne kölcsönösen. Itt a hangsúly nem a karácsonyon van, hanem hogy kapjanak segítséget a rászorulók.

2016. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!