Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni egy tanulmá...

Honnan lehet tudni egy tanulmányról vagy egy itteni linkről, hogy nem egy dilettáns írás?

Figyelt kérdés
Mióta egyetemre járok, tudom, mennyien belekontárkodnak az adott szakterületbe, és írnak nagy butaságokat tanulmányokban. (Nyelvészetről van szó.) Sokan közülük doktori címet viselnek, csak nem az adott területét. Na most ha engem érdekelnek különféle ismeretterjesztő dolgok, más tudományterületekről is, honnan tudom, melyik nem ugyanilyen? vagy amikor valaki itt linkel valamit, hogy alátámassza a szavait?
2017. jan. 16. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyelvészet pont olyan dolog, hogy a kutatók sokszor saját magukkal sem értenek egyet :D

Ezerszer bebizonyítottak (vagy legalábbis próbáltak) már mindent, és annak az ellenkezőjét is.


Minden tudományágban van egy általánosan elfogadott nézet, és vannak a "renitensek". Azért általában nem nehéz rájönni, melyik írás melyik oldalon áll. Ha elolvasol egy-két, egymástól független tanulmányt, és magad is felismered bennük az összefüggéseket, majd szembejön egy másik tanulmány, ami már eleve gyanús dolgokat állít, akkor azért csak elkezdesz kételkedni.


De az is egy megoldás, hogy megkéred az adott terület szakértőit, mondják el a véleményüket egy-egy tanulmányról, weboldalról, stb. (Itt ajánlom figyelmedbe: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2017. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"A nyelvészet pont olyan dolog, hogy a kutatók sokszor saját magukkal sem értenek egyet :D "


Valamilyen szinten igen, de nem olyan mértékben, mint sokan gondolják. Mondjuk lehetne akár pszichológia is a példa akkor, vagy valamiylen művészettel foglalkozó tudomány.



Köszi a választ.

2017. jan. 17. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!