Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, érdemes foglalk...

Mit gondoltok, érdemes foglalkoznom az írással?

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 5. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozhatsz ezzel, ha jólesik (én is szoktam írogatni), de ne ebből akarj megélni.
2016. okt. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Őszinte leszek.

Az elsőt elolvastam, a következő kilencbe csak bele-bele. Az, hogy nekem nincs fogalmam, hogy mi(k)ről írsz, egy dolog. De neked van?

Azon már meg sem lepődtem, hogy bőven kimeríted a "szabadvers" kategóriát, de hogy nyomokban sem tartalmaz egy nem erőltetett, természetes sorvéget, ami nem csak hangrendben és legalább egyszer(!), egy versszakban szófajilag ne egyezne... Így fájdalmas olvasni.

A tartalom - rögtön egy szúrópróbaszerű idézet:

"Ködös tekintettel ír a remegő kéz."

Ezt hogy?

Hova kerültem, mit szívtam?

Mintha egy jelzőzött határozó (platós Ifa) vágna ki szabálytalanul a jelzőzött alany (veterán kadett) elé egy irodalmi dugóban (reggeli csúcs), hátha eljut A-ból B-be. Ja, mindezt tolatva.

Szóval kérlek, legalább az első vers első versszakát elemezd nekem, hogy felhomályosuljak ;)

2016. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A leminősítéstől még nem leszel egy Falcsik Mari (cserébe hűen tükrözöd önmagad). Ha nem mondana semmit a név, itt egy idézet tőle, hátha megérted, miről írtam korábban:


"most ilyen korszak van ez már a harctér

nincs nyegle smúzolás nincs antik arcél

most már kisírom semmi nem riaszt el

hogy én szeretlek légy te bárhogy ezzel

a Föld is lakható hely lett miattad

épp csak nem veled - te aztán megadtad

ez van s hogy mennyi tartást várhatsz tőlem

nem tudom: erőm szivárog belőlem

de oly rég tartom ezt a mérlegformát

kezemmel egybeforrt az égő korlát

így te csak nyugodtan értékeld másképp

nem estem még le s nem húzódtam hátrébb

bár mint az öngyilkos cseléd a gangról

hozzád ki mernék lépni önmagamból"

2016. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondjuk 'nem', abbahagyod? Ne a mi véleményünkre tedd fel, később se. Ha azt kérdeznéd 'tetsznek-e a verseim?' Ezt nem írtam volna le.

Nem gondolom, hogy mindenben egyetértünk, de szerintem mindenképpen folytasd az írást, ha ezt szereted csinálni.

2016. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mondok én neked valamit. Egy igazi művészt, aki szereti, amit csinál, nem érdekel, mit szólnak a műveihez mások. Ha mindenkinek mereven követnie kellene a művészetben az elfogadott (nem művészi) szabályokat, és nem lenne ott a művészi szabadság, akkor nincs Picasso, és József Attila sem írja le a versében, hogy "Tejet iszok és pipázok".
2016. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!


Megpróbálok eltekinteni a stílusodtól. Szerintem mindez Téged minősít. Elfogadom, ha nem tudod értelmezni a műveimet, de hogy arrogáns módon fogalmazz, már sok!

2016. okt. 5. 17:07
 7/10 A kérdező kommentje:

További válaszolók;

Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Természetesen, nem befolyásolnak a vélemények, csupán kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Egy - két rosszindulatú megjegyzés miatt nem fogom abbahagyni.

2016. okt. 5. 17:12
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem írj csak bátran, fogsz majd fejlődni. Ne törődj a primitív hozzászólóval!
2016. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Persze, írj csak bátran,

tolhatod a pacsit.

Így is sokat láttam,

nyalnád meg a zacsit!


Van neten egy oldal,

rímszótár a neve

és itt néhány sorral,

költő lehetsz vele.


Szótagszámot nem tud,

de a költő te vagy.

Igyuk meg a pertut,

hátha a net kifagy!


De ezt tényleg nem arroganciából, hanem szeretetből! :D

2016. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves Alexa!


Kár volt megkérdezned, és ráadásul pont itt, hogy érdemes- e foglalkoznod az írással, hiszen, mint tudjuk itt nem fogsz érdemleges választ kapni, ugyanis itt semmi sem jó az embereknek itt minden rossz és mindenki tehetségtelen, még akkor is ha nagyon is jó amit olvasnak, valamint nehéz beismerniük és nem is értenek hozzá. Márcsak azért is volt kár itt megkérdezned, mert nagyon jól tudod, hogy tehetséges vagy és jók a verseid, ezt mondhatom neked. Szép költői képek, és hasonlatok, metafórák vannak benne. Ha megerősítsre vársz, hogy valóban jók, hát ez nem az az oldal. De tőlem megkaphatod, mert bárki bármit is mondjon, egyedi stílus.Gratulálok.

2016. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!