Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Borravaló, fizetés módja?

Borravaló, fizetés módja?

Figyelt kérdés

Két eset jutott eszembe, az első pl autópályákon, forgalmasabb benzinkutaknál előfordul, hogy megállok a kútnál, még ki sem szállok, de a srác már veszi le a pisztolyt, vagy mossa az ablakot. Általában én nem kérem ezt, az ablakot nem mosom le a kúton, jobban szeretek magamnak tankolni.

Fizetés után illik neki adni borravalót, vagy valamit? Hangsúlyozom, hogy én nem kértem, de ha már megcsinálta...


A másik pedig olyan éttermekben, ahol kikérem a számlát és a pincér nem a blokkot hozza, hanem egy kis mappát, amiben megtalálom a számlát, egyszer-kétszer fordultam meg ilyen helyen, én beletettem a pénzt, a borravalót. Viszont mindkét esetben kihozta, majd elment. Ilyenkor ott kellene hagyni az asztalon, vagy kifelé menet a kezébe adni? Mi a protokoll?



2017. jan. 29. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Benzinkúton szoktam adni, a pncérnek szintén. Beleteszem a mappába a pénzt,ami tartalmazza a borravalót is és megköszönöm. Nekem nem hozták még vissza.
2017. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pincérnél nálam az működik magyarországon és németországban is, hogy amikor odaadom, megköszönöm. Kicsit talán nyomatékosabban, de nem bunkón, így benne van hogy én nem várok vissza semmit. Általában megértik és megköszönik. De németeknél Volt olyan is aki azt mondta hogy ne hülyéskedjek és visszaadott.


A kutasoknál amíg a kinti mossa az ablakot, bent fizetek, kifelé meg megköszönöm, és kb. mintha kézfogásra nyújtanám a kezem, adom a pénzt. Még egyszer Sem értették félre.


Viszont azt még sosem tapasztaltam, hogy kéretlenül csinálnának bármit, mindig megkérdezi, hogy segíthet-e moshat-e szélvédőt. Csak akkor szoktam mondani hogy "nem köszönöm" amikor tudom hogy egy vasam sincs készpénzben és kártyával fogok fizetni.

2017. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kutas akkor nyul az autohoz, ha kerem. Ha anelkul teszi, elhajtom, borravalot nem adok mert a kutya nem kerte hogy 'szolgaljon ki'.


Etteremben a kis mappaban altalaban kp-ban szoktam otthagyni a borravalot.

2017. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ha-ha kis előző Pista-tesztes, nem ez volt a kérdés! Ezt ki kérdezte mégis?!


"Etteremben a kis mappaban altalaban kp-ban szoktam otthagyni a borravalot."

2017. jan. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem én, de hagyjam a mappát az asztalon, vagy adjam a kezébe a pincérnek?


És a kutasnak mennyit adjak?

2017. jan. 30. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Mappat otthagyod, majd jon es begyujti.


A kutasnak miert kell penzt adni...? A benzinkut onkiszolgalo, es amugy is k..adraga a benzin, miert kell a kutasnak barmit is adni?

2017. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert lenyalatod vele a szélvédőt. Tulajdonképpen nem azért fizetsz, de ha akarod akkor kapod grátiszként. Ha nem kéred, akkor nem is kell adni neki. De amúgy Sem, csak az meg suttyóság.


De ilyen alapon senkinek Sem kell adni. Mindenhol meg van az ár a szolgáltatásért. Étteremben Sem kötelező. De ne csodálkozz ha a pincér "alolamkrémmel" szolgálja legközelebb fel steaket fűszervajként.:D

2017. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Totál mindegy, hogy a mappát a kezébe adod, vagy az asztalon hagyod.


NYILVÁN, ha egyből nyúlsz a pénztárcádért, és belerakod, akkor ÉRTELEMSZERŰEN nem lerakod, hanem az ott álló pincér kezébe adod!


Azért ennyire életképtelen ne legyél már!


És igenis: van olyan, hogy VISSZAHOZZA, mivel, ha nagy pénzt raktál bele, akkor mégis hogyan váltja fel??? Ezen elgondolkozott a sok marha??


Én sokat járok étterembe, úgyhogy nem vagyok ilyen tudatlan, suttyó proli!

2017. jan. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oh. Amikor a proli több szeretne lenni mint ami.:)
2017. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!