Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell borravalót adni és...

Hogy kell borravalót adni és fizetni étteremben?

Figyelt kérdés

Még sose voltam étteremben, de nemsokára elviszek valakit vacsorára. A fizetés az úgy megy, hogy inteni kell a pincérnek, hogy vége? Vagy 'megérzi' és ad egy számlát, amit helyben kifizetek? Nem tudom, hogy mennyi apróm lesz, szóval, ha úgy adok borravalót, hogy adok a pincérnek például 3000-es ebédre 5000 forintot, akkor azt mondom, hogy 3500-ból adjon vissza?

Tényleg nagyon nem tudom, hogy megy. De nem szeretnék lebőgni:/ meg a pincér hívás, hogy van? Gondolom nem csengővel működik. Szemezni kell velük, vagy inteni, kiabálni?

Köszönöm szépen a válaszokat!

21F



2016. nov. 16. 02:26
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Amikor fizetnél, akkor intesz az egyik pincérnek (ne kiabálj), vagy ha siettek, akkor amikor viszi el az utolsó tányérokat, akkor szólsz neki, hogy kéred a számlát.

3000 az 500 Ft egy kicsit sok borravaló. Próbáld a 10%-ot tartani. Amikor hozza a számlát (elvileg egy tartóban hozza, hogy a nő ne láthassa), akkor belerakod a pénzt és amikor viszi el, akkor mondod, hogy 3300-ból kérsz vissza. De ha mondjuk 3359 a vége, akkor adsz 3500-öt, aztán jóvan az úgy. Nem kell túl komplikálni, a lényeg, hogy egyszerű legyen visszaadnia, vagy ne is kelljen.

2016. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

"Szemezni kell velük, vagy inteni, kiabálni? "

:)))

eléggé figyelik a vendégeket a pincérek, amikor fizetni szeretnél, és arrafelé jár, vagy áll a látómezőben valahol a pincér, ha intesz ott terem, "fizetnék" - hozza a számlát, ~10 % ahogy az 1. írta, nem baj ha kicsit több v kevesebb.

Érezzétek jól magatokat,nem kell félni, nem lehet itt nagyon elrontani semmit.

2016. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
87%
Akár odamehetsz a pulthoz is szólni, hogy fizetni akarsz.
2016. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon kis cuki vagy:). A legelegansabb megoldasa a szamla rendezesnek egyebkent, ha a vacsora vegen mosdora hivatkozva elmesz, es kifizeted a pultnal a szamlat, ugy hogy a lany ne lassa. Amugy pedig a vacsora vegeztevel intesz, hozza a szamlat a pincer egy tartokaban, te belerakod a penzt, o pedig azt visszahozza a visszajaroval, amibol aztan annyit hagysz ott amennyit szeretnel.
2016. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem így már értem, hogy is megy.

Utolsó: köszi a tippet:)


Megj.: - hogy ki pontozott le mindenkit, nem tudom. Részemről mindenhova ment a zöld.

2016. nov. 17. 05:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mindig figyel a pincér. Főleg, ha viszonylag nagyobb a forgalom.

Ha nem tudok szemmel jelezni, mert nem néz oda, mert járkál mindenfelé, akkor megvárom, hogy a nekem felszolgáló (vagy másik) pincér a közelemben menjen el, és kellő hangerővel, de nem túl harsányan persze, szólok, hogy "legyen szíves!". És mikor odafordul, akkor kérem a számlát.

2016. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!