Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hátha érdekesebb szavakat...

Ti hátha érdekesebb szavakat tudtok. Melyek a leggyakoribb, legtipikusabb szabolcsi tájszavak?

Figyelt kérdés

Minden olyan tájszó és egyéb kifejezés érdekel, ami eltér a standard magyar nyelvtől.


Tudom hogy rossz kategória de a rendes kategóriában senki nem válaszol. Meg hátha itt érdekesebb szavakat tudtok :)



2017. febr. 2. 14:11
 1/9 anonim válasza:
39%
Passz. Itt Hajdú Biharban mindenki tengerinek hívja
2017. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Itt szabolcsban is. Ilyesmikre gondolok hogy pl: szabolcsban spór , borsodban viszont sparhelt vagy masina

Vagy paszuly-bab

2017. febr. 2. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A házinéni Nyíregyházán nem azt mondta, hogy süteményt süt, hanem "sütkörészik". Az ugató kutyára pedig azt mondta, hogy "cseveg" - igaz, hogy jó 30 éve :-)
2017. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2017. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SvartirSandar válasza:
100%
pecu
2017. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:

A linken lévőkből egy csomót nem ismertem, pedig Szabolcsban nőttem fel :D ám a lajbit én zakó értelemben hallottam még csak. Illetve anyám használja a következőket:

blóder - sütő

kamora - kamra, spájz

rétolya - létra (fogalmam sincs, milyen j-vel íródik, sosem láttam leírva de nekem a ly jött hozzá :D)


illetve sok szór ferdítve mond, pl. orvos helyett orvas, vödör helyett vidér, gyerekkoromban azt hittem, hogy ezeket így is kell írni, aztán az iskolában koppantam.

2017. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
80%
Ja, a kukorica az pont málé :D
2017. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Málénak is hallottam már de inkább a tengeri a gyakoribb. Én nemrég költöztem ide de anyukám szabolcsi
2017. febr. 4. 20:18
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg például a kakas itt kokas, a ló az lú , a nekik az nekiek.

A lajbit tényteg én is úgy ismerem hogy valamilyen kis kabátka

2017. febr. 4. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!