Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miskolci kolisok! Melyik...

Miskolci kolisok! Melyik kollégiumba menjek?

Figyelt kérdés

Szóval: minthogy felvettek a Földesbe már csak egy nagy gondom van: melyik a "legjobb" koli Miskolcon? Jó messze lakom Miskolctól (kb. 120-40 km) ezért ha lehetséges szeretnék hétvégén is bentmaradni. nehezen torelálom ha egy kollégim/iskola nagyon-nagyon szigorú és következetes, de azért olyan kollégiumba se szeretnék beköltözni ahol meg mindent szabad (pl.: Teleki). Szóval valami köztes megoldás kéne.


A másik: küldtek a jánlást a Karacs Teréz Leánykollégiumból és Központi Leánykollégiumból. Van esetleg tapasztalatok erről a kettöröl?


Nagyon köszi! :)


2010. máj. 8. 18:37
1 2
 1/17 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne...

Am én is kolis leszek jövőre, a Központi Leánykollégiumba megyek.

Szabad megtudnom Földeben milyen szak? Csak azért kérdezem mert én is oda megyek általánosra :P:D

14/L

2010. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
*Földesben
2010. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyelvi. :)

Te vagy az Honti?

Vagy te egy másik FFG vagy?

2010. máj. 8. 18:59
 4/17 anonim válasza:

nem, nem vagyok másik FFG-s :D:D

látom még nem sikerült dönteni ... :S

2010. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Én is a Földesbe megyek szerintem én a Telekibe vagy a Központiba megyek. Unokatesóm a központiban van, elvileg az jó, de nem egy Hilton csak a kajáért fizet.
2010. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
96%-os mire mész a Földesbe??? :)
2010. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Gyűlnek az FFG-ek? :)


Köszi a válaszokat. :)

Pénteken megyek háztűz-nézőba :) Szóval megyek és megnézem a kolikat. Sikerült beszélnem egy Központissal. ő azt mondta, hogy nem olyan jó... :( Mondta, hogy ahozképest, hogy kicsit lepukkant eléggé nagy a szigor. Szóval vagy a Teleki lezs vagy a Karacs. De azért a további véleményeket is szívesen fogadom.


:D

2010. máj. 11. 19:17
 8/17 anonim válasza:

gyűlnek bizony :D:D

nah miután voltál számolj be a kolikról :D

2010. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Én törire megyek. A Karacsba mindenkit felvesznek aki lány és a közoktatásban van szóval gimi, szakközép, szakmunkás. Én remélem, hogy felvesznek a Telekibe.

96%-os voltam

2010. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nos eljutottem mind a három kollégiumba.

Karacs,Központi,Teleki


A Karaccsal kezdtem. Hmmm. Nem rossz de azért nem is annyira szép mintamennyire a weboldalán ábrázolva van! Voltam 1 folyosóna, ami így néz ki: 5 ajtó. 1 az erkéjre nyílik (na az erkéj az valami szörnyűűű, gyakorlatilag olyan mintha egy nagy egy aszfalttéglába bezérnának csak az egyikoldalán korlát van :P) a másik a tanári szoba. a maradék három pedig 1-1 lakrész (három szoba 2,3,4 ágyas). Az asztalok kopottak, a szekrények régiek az ágyak. hm... azok meg olyanok mint a kenpingágyak. és 9 főre jutt 1 wc és egy zuhanyzó meg egy csap (konyanincsen). Nem akarkok genya lenni de az igazgatónő valami rettenetes!

Aztán voltam még a Központiban.

Hát. az valahogyan olyan mint a Karacs és a Teleki fiúszintjének az ötvözete. De egészen jó (állítólag a menzai kaja is szuper). itt inkább a tanárok voltak a furcsák. Olyan felgmákvoltak meg nemtörődömök (persze lehet, hogy csak már szerettek volna haza menni) Összeségében egy jó koli.

És végül voltam a Telekiben (lányszint)

Valami és és föld a különbség a fiú és a lány rész között! Komolyan: a fiú wc-ből a pisa meg cigiszag dölt kifelé a lány mosdóból meg a parfü illat. A konyha tiszta-rende, és le vanszőnyegelve (Vagy hogy mondjam ezt magyarosan?). Beengedtek egy lányszobába is. Nagyon szép! Új ágyak. Két álló polc (négy főre). 2 kétszemélyes asztal ami a felénél el van választva. A szekrények most voltak festve (nameg a szoba is). És a felügyelőtanárok is kedvesek voltak (csak a portás volt valami nygyon-nagyon paraszt). :) Szóval szerintem a legjobb a Teleki (utánna a Központi , de csak nagyon kicsit lemaradva és végül de legutolsó sorban a Karcs...) Még az is a Teleki mellet szól nekem, hogy van már ott ismerősöm és, hogy nem csak lányok lakják. :)


Nos ez az én véleményem.

de mindenki oda megy ahova akar. :)

Jó kollégistáskodást mindenkinek!

2010. máj. 14. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!