Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a beás és az...

Mi a különbség a beás és az oláh cigányok között?

Figyelt kérdés
Melyik illeszkedett be jobban?
2010. máj. 9. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
semmi ocsmány mind a kettő!
2010. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2010. máj. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Hááát itt falun úgy mondják hogy az eredeti oláh cigányoknak kék szemük van. És nagyon szívósak. De ők már szinte nem is léteznek.
2010. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
A beások a legsötétebb bőrű cigányok,ezek azok akik általában telepen laknak,talán az oláhok vannak jobban beilleszkedve.
2010. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

A beások és az oláhok az "eredeti", "igazi" cigányok. Mindkét csoport Dél-Dunántúlon él nagyobb számban, ők azok akik még megtartották a nyelvet. Én hallottam már olyan cigányokról, akik magyarul alig tudnak, mert cigányul beszélnek csak . Persze ez idősebbeknél jellemző.

Az oláh cigányok a lovári nyelvet beszélik, a beások pedig a beás nyelvet. (a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz, felépítésében, jellegében is teljesen eltér a két nyelv)


Jellemző még, hogy ez a két csoport gyűlöli egymást, nem igazán érintkeznek egymással, igazából emberszámba se veszik egymást. És még a magyarokra mondják hogy fajgyűlölők.. a cigányságon belül van a legnagyobb rasszizmus, a másik cigányfajta iránt....

2011. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zoli0325 válasza:
9%
Én még ekkora ostobaságot életemben nem halottam mint amit az előttem szóló írt!!! Ő ahogy írta is már beszélt cigányokkal úgyhogy valószínű hogy nagyon hiteles! Istenem ez nagyon komoly! Tiszta vicc hogy ilyen hiteles emberek írnak olyan dolgokról amiről halvány fogalmuk sincs! (Ja mielőtt fikáznál én CIGÁNY vagyok.)
2012. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zoli0325 válasza:
23%
Én még ekkora ostobaságot életemben nem halottam mint amit az előttem szóló írt!!! Ő ahogy írta is már HALOTT CIGÁNYOKRÓL :-D úgyhogy valószínű hogy nagyon hiteles! Istenem ez nagyon komoly! Tiszta vicc hogy ilyen hiteles emberek írnak olyan dolgokról amiről halvány fogalmuk sincs! (Ja mielőtt fikáznál én CIGÁNY vagyok.)
2012. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Az osztályban volt egy nagyon fekete gyerek és egy cigány lány azt mondta neki te vagy a legfekabb az osztályban na attól feka lett a neve + elötte 3 cigány elvette mert beszólt neki.....

de én őt bírtam igaz eleinte kötekedett velem de utána jó haverok lettünk, akkor ő beas c. volt jó tudni mert senki nem tudta

2014. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!