Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néhány szlovákiai magyar...

Néhány szlovákiai magyar miért utálja annyira az anyaországiakat?

Figyelt kérdés
Nekem sok felvidéki magyarral volt mar rossz tapasztalatom, akik kifejezetten felháborodtak azon, hogy magyarnak neveztem őket. Nem értem mi az oka ennek a gyűlöletnek...
2017. márc. 10. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Hogyan nevezted őket magyarnak? Vagy mi volt az a közeg?

Ha szlovákok elleni gyűlölködéssel volt körítve, akkor ne csodálkozz.

2017. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarnak azonosulni az itthoni "nagy magyarokkal"
2017. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Bár nem tudom pontosan, de el tudom képzelni, hogy egy olyan magyar, akinek minden nap harcot kell folytatnia az anyanyelve használatáéert, és a magyar nyelvű iskolákért, az keserűségből, a sors igazságtalansága miatt utálja az olyan magyarokat, akiknek ingyen, ráfordítás, harc nélkül adott az anyanyelvi oktatás, és mégis versenyeznek, hogy idegen nyelven tanítsák a gyerekeiket, pl. a kétnyelvű iskolákban.


És mindezt csak azért kapták, mert más helyre születtek magyarnak, mint a Mo-ra születettek. Pedig a nemzetközi jog szerint is mindenkit megillet az anyanyelven tanulás.


Nem gyűlölet az, hanem keserűség, hogy más nem becsüli, amit tőle elvettek. Gondolj bele.

2017. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az egyetemen volt több határon túli évfolyamtársam, és az egyik szlovákiai magyar folyton azt mondta hogy nem szereti az itthoni magyarokat, meg ő sosem élne köztünk (megjegyzem volt erdélyi magyar évfolyamtársam is, és ő nagyon szeretett minket). A másik eset akkor volt, amikor felvettünk egy szlovákiai magyar lányt az autóval, és amikor megkérdeztük hogy most milyen a magyarok helyzete Szlovákiban, akkor azt mondta hogy: "ő nem tudja, mert ő nem magyar, és ne sértsük meg azzal hogy magyarnak nevezzük".... mondta ezt tökéletes magyarsággal. Az interneten is sok Szlovákiában élő magyar gyalázkodásával találkozom nap mint nap.
2017. márc. 10. 18:22
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet, hogy csak Budapestre gondolt? Mert ott én sem szívesen élnék és meg is szoktam mondani, ha kérdezik.


Egyébként a lány lehet szlovák volt, csak beszélt magyarul. A nagynéném is szlovák és folyékonyan beszél magyarul.

Hozzáteszem ezért nem mindegy, hogyan állsz a témához. Itt sok embernek van szlovák barátja, családtagja (férj, feleség, stb.). Ha elkezdesz nagymagyarkodni, meg fujjfujj szlovákozni, akkor ne csodálkozz, ha elhatárolódnak tőled/tőletek. Már fárasztó ez a folyamatos uszítás, amit mindig ezek a fullnemzetiek provokálnak ki, mindkét oldalon.

2017. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy magyarok voltak? Mert nem egy szlovák fiatallal találkoztam(Érsekújváron)akik az utcán, a családban, magyar TV,slágerek és kabarék vagy könyvek olvasása folytán úgy megtanultak magyarul, hogy csak ámultam. Ha valaki magyarnak mondta öket, nem "háborodtak fel kifejezetten" csak mellékesen kijavították, hogy ők szlovákok. A Magyar túrakerékpárosok találkozóira többen közülük eljártak, nagyon ügyesek voltak tolmácsolásban. Nem mondtad volna, hogy nem magyarok. Ugyan már, hogy a felvidéki magyarok gyülölnék az anyaországiakat? Nem hiszem, hiszen annyi anyagi és erkölcsi támogatást kapunk!Persze heccelődés akad, de nem veszélyes. Például a szomszédunkba járt a nyári szünidőben egy pesti srác akivel össszebarátkoztunk. Nevetséges volt amikor azt kérdezték tőle, hogy hogy érzi magát falun és ő erre azt válaszolta hogy a "nagyi remekül főz de hiányzik neki a jacuzzi".
2017. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még arra tudok gondolni, hogy más nemzetiség is lehetett, magyarlakta felvidéki területekről.


Nekem is volt -még régen- horvátországbeli évfolyamtársam, aki igazából sváb volt, magyarul beszéltek otthon, akkor még Jugoszláviában. Igaz, ő magyarnak tartotta magát, erőlködött is a magyar nyelven tanulással, de végül föladta, hazament. Pedig mindenki segített neki.


Lehet, hogy a felvidéki magyarok között is vannak ilyen kevert családokból valók. Csak egyet ismertem, és elég humoros volt látni a német nevet az -ova végződéssel. Nekem humoros persze, neki biztos tragikus.

2017. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
18:33-as nem hiszem, mivel a debreceni egyetemen voltunk évfolyamtársak, és jómagam is vidéki (nyíregyházi) vagyok. "Nagymagyarkodni" meg "fujjszlovákozni" pedig nem szokásom, igazából csak kedves akartam lenni, érdeklődni a szlovákiai magyar sorsok felől.
2017. márc. 10. 18:58
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

"Szlovák" nem létezik.

A szlovákok csehekből és ruszinokból, szlávokból verbuválódott banda akik nagyon szeretnének magyarok lenni.


Miért van a pénzükön a Szent Korona? Miért egy magyar népdal a himnuszuk? Miért magyar nemzeti hősökkel büszkélkednek?

2017. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

#9/10, pont ezért szólják meg sokan a MO-i magyarokat. Igen, SR csak 93-tól létezik, de szlovákok voltak, ČSSR -ben és magyar királyságban is. Épp ezért nem kéne itt egymást gyalázkodni, mert közös múlt, meg minden. Vannak idióta szlovákok, nekem is van velük tapasztalatom (tipikus na slovensku po slovensky, meg az új kedvenc, a čo proti maďarov - zbraň . Ez utóbbi egy 9. fiútol, Rečka nevû--hmm illik rá a neve xD)

De minden népben van mindenféle, és a szlovákok túlnyomó többsége nem ilyen.

Amúgy meg.. hol van magyar kereszt a pénzeken? Nemzeti hõsnek van pár partizán, a himnusz, az meg, hallottam én is h van ilyen hasonló népdal, de hogy a szövegnek semmi köze hozzá, szerintem tuti. (Mit keresne egy magyar népdalban h a Szlovák nemzetünk sokáig aludt?)

Nem gyûlölködni kell ://

2017. márc. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!