Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti nem cserélnétek le a...

Ti nem cserélnétek le a Himuszt egy vidámabbra?

Figyelt kérdés

Minden népnek vidám, büszke himnusza van, de a miénk sajnos olyan, mintha a sanyarú sorsot és a balszerencsét a magyarsággal kellene definiálni..

Nem arról van szó, hogy nem szép, vagy nem tetszik, csak ez szerintem rányomja bélyegét a magyarok mindennapjaira és gondolkodásmódjára.

Lehet, hogy nem hiába tartanak minket nagyon pesszimistának külföldön.



2017. márc. 10. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Legalább illik a magyarsághoz, nem egy vidám nép... Nem hinném, hogy egy vidám vagy pörgős (mert pl. a franciát sem tartom vidámnak) himnusztól drasztikusan megváltozna a magyarok beállítottsága...

A Himnusz szép, nekem tetszik, méltóságteljes meg minden. Rámutat a történelmünkre, ami ugyan nehéz volt, mint oly sok más népnek, de még mindig itt vagyunk :)

2017. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben gyorsabb ritmusban játszották, úgytudom.
2017. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én nem szívesen. Mondjuk 40 évesen ehhez valószínű, máshogy állok, mint te.
2017. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már azzal is megelégednék, ha nem lenne ilyen szégyenletesen nyomasztó. Gyorsabb zenével sem jobb, mert a szöveg ugyanaz marad. Tény, hogy önsajnáltató, mindenért másokat hibáztató nép vagyunk - és ez valószínűleg már sosem fog változni -, de muszáj ezt minden nemzetközi rendezvényen hirdetnünk a depresszív himnuszunkkal?
2017. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Himnusz a definíciójából adódóan ilyen, de egyébként ahogy az egyik válaszoló írta, eredetileg gyorsabb volt, ami már nem olyan érfelvágós:


https://www.youtube.com/watch?v=YfZqkm2Wl0k


De amúgy én sem szeretem, a Szózat szövege szerintem sokkal erősebb.

2017. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Tokmindegy. A mostanit se tudom kivulrol, az ujjat se tanulnam meg.
2017. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azért kellene lecserélni, mert a többi országé boldog. Abban igazad van, hogy hatással van az emberekre. Bár sajnos sokakat nem érdekel.

Én inkább kicsit a dallamon, a hangfekvésen változtatnék. Picit modernebbre, de tényleg csak egy árnyalattal.


Másrészt: amikor meghallom a Himnusz dallamát, és tényleg, de tényleg mellettem is éneklik az emberek, és nem csak hallgatnák; Ahogy a női és férfi hang összeolvad... mindig beleborzongok. Olyan gyönyörű. Egyszerre leszek szomorú és mégis, a szívem hevesen ver és olyan büszkeség tölt el. Magyar lehetek.



( https://www.youtube.com/watch?v=k3iUh6ubRo8 )

2018. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az az eredeti nagyon szép! : )
2018. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!