Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két fiú után kislányt várunk!...

Két fiú után kislányt várunk! szerintetek mik azok a dolgok amiket le kell cserélnünk? TI miket cserélnétek le? és milyen költségekkel jár? én csak a ruhákra gondoltam, abból sem mindent, mert a legtöbb ruhájuk a fiuknak halvány kék és fehér volt.

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ugyanez a felállás semmit nem cseréltünk le, bár nem igazán értem mire gondolsz. Nálunk sokminden unisex volt. Most minden méretből szoktunk neki újakat venni azok csajosak, de pl a bundazsákja kék. Én sosem voltam ez a fiúkat kékbe, lányokat csak rózsaszínbe öltöztető.
2016. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk fordítva volt, két lány után fiunk lett. Az első gyerek babakorában még mindenből unisex darabokat vettem, így babakocsi, ágynemű, téli anorák, etetőszék, nagyobb holmik mind maradtak. Vettem pár fiús ruhát azért, ha fordítva lettek volna a nemek, kevesebbet, de a rózsaszín fodros cuccokat itthonra sem szívesen adtam volna a fiamra. :)

Szerintem neked bőven elég lesz, ha veszel egy csomag rózsaszín bodyt, egy sapkát, meg egy takarót, ha azt akarod, hogy az utcán kódorgó random öreglányok is tudják, hogy hercegnő lapul a kék kocsi mélyén. ;)

2016. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oh, engem nem érdekelek az öreglányok. a fiuk is kaptak rózsaszín ruhákat.meg sárgákat.

igazából en nem gondoltam semmit lecserélni csak mindenkitől azt kapom hogy mindenből újat mert o lány. es minde rózsaszín es fodros ☺ es az ismerőseimnél is azt látom hogy mindent cserelnek. de akkor nem agyalok ezen. majd veszek egy ket rózsaszín rucit es akkor az elég :)

2016. dec. 12. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én még a ruhákat sem mind

ami fehér vagy halvány kék maradt ami nagyon fiús volt ment

de pl a body alul van azt nem érdekelt h milyen ha a rugi tetszett

otthon meg nekem mindegy volt mibe volt a gyerek öt nem érdekelte engem sem nagyon

vettem pár olyat ami elmenős és neki való


de pl a 2-3 éves ruhákból szinte semmit sem mert a kék zöld melegítők sokkal jobban mint a pink és világos nem látszik minden vacak rajtuk és a játszora pont megfelelnek

kapott alá lányos pólót meg kabátkát

2016. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szuper köszi :)
2016. dec. 12. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nalunk is pont ez a szitu,illetve a kiscsaj mar 1 éves :)

Semmit se cseréltünk le,babakocsi,minden viszonylag uniszex volt a fiúknál.

Ruhákakbol 2 okból vannak újak:az egyik hogy a fiaim is mar használtan kaptak unokesoktol és egy csomó teljesen lestrapált volt, a másik meg hogy a családban mindenki annyira őrült hogy kislány szuletik(7 unokabol ő az első lány) hogy elhalmoztak ruhákkal 😂

De amugy a teli overalja kék, meg en se nagyon bírom a fidres-fodros túlcsicsa ruhákat,szóval szinte mindig gatyában nyomjuk 😂

2016. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi utolsó :)
2016. dec. 13. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is két fiam van, és szeretnénk harmadikat, reméljük kislány lesz majd. De nem hiszem, hogy bármit lecserélnék emiatt. Mondjuk én amúgy sem vagyok az a típus, aki a nemekhez színeket párosítana. Jó, a fiaimnak nincsenek rózsaszín ruháik, de nem hinném, hogy egy lányra ne lehetne kéket, zöldet, kekit, narancssárgát, barnát adni, hiszen rengeteg felnőtt nő is hord ilyen színeket.


Nálunk zöld a babakocsi (olyan benetton-zöld szerű, leginkább ahhoz hasonlítanám), meg van egy picire csukható Quinny-nk, az meg piros. Tökéletes állapotú mindkettő, egyiket sem cserélném le, pláne nem rózsaszínre :D A kiságy sötétbarna és fehér, az elején egy macival, na ez szerintem tök uniszex. Sok téli cuccunk van, amik kicsit drágább darabok, pl. bundazsák, az fehér, overall, az bézs, sok fehér sapi, kesztyű, ezek mind jók fiúnak is, lánynak is. Nagyobb méretben ami van overall, az mondjuk sötétkék, csillagokkal, de azt is simán ráadnám lányra. Ha már annyira a rózsaszín a lányok színe (jézusom, dehogy is...), akkor amúgy egy vagány pink sapival nagyon jól mutatna :) Most a kicsinek nagyon sok szürke ruhája van, szürke-fehér, szürke-fekete, fehér alapon szürke csillagos, meg ilyesmik, ezt is simán rá lehet adni lányra is.

A nagynak anno főleg narancssárga, keki, olívazöld, drapp, barna cuccokat vettem, akkor főleg ilyeneket lehetett kapni, és tök jól álltak neki ezek, de ebből nincsenek nagyon kicsi méreteink már, viszont 1 év fölött rengeteg. Pl. egy nagyon cuki drapp kantáros nadrág, azt is minden további nélkül viselheti lány is, mondjuk olyan pólóval, ami kicsit csajosabb akár.


Nyilván, ha lány lesz a harmadik, fogok neki venni kimondottan kislányoknak szánt ruhákat, csinibb darabokat, de nem célom hercegnősen öltöztetni (legalább is ha nem kéri), úgyhogy amíg őt nem zavarja, hordhatja a fiúk ruháit is, kiegészítve persze az új, csak neki vett ruhákkal.

2016. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!