Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy úgynevezett "memento"...

Van egy úgynevezett "memento" kés, amit egy youtube videóban találtam meg és ilyet szerettem volna rendelni a készítőjétől. A készítője azt írta, hogy ő már nem gyárt ilyen. Honnan tudnék ilyen kést szerezni?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 18. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez Kocsis mester munkája.

Nézelődj késes facebook csoportokban hátha van valakinek eladó. De sok késkészítő van akiknek vannak hasonló munkáik.

2017. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, az ő munkája!

De én nem használtan szeretném és pont ilyet, mármint, hogy az jó ha más késkészítő készíti, de ilyet szeretnék, próbáljam meg elkérni a tervrajzokat, mi alapján készítette, vagy hogy?

2017. márc. 18. 19:12
 3/8 A kérdező kommentje:
*és ugyan azt a tervrajzot csináltassam meg egy másik készítővel?
2017. márc. 18. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Más sajnos nem fogja neked elkészíteni ugyan ezt. Ez Kocsis úr "találmánya" nem fogják másolni. Ha nem készít nem tudsz mit tenni...


Mondom a legtöbb amit tehetsz, hogy hasonlót veszel.

2017. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Akkor inkább próbálkozok a használtal, tönkre nem nagyon tudják tenni (meg lehet élezni, a nyelét meg könnyen ki lehet cserélni) ugyen?

2017. márc. 19. 09:15
 6/8 A kérdező kommentje:
*ugye?
2017. márc. 19. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet élezni.

De ne csak nekiess, előbb nézd meg, hogy milyen az éle (élszalagos vagy konvex) mert más teknikával kell élezni őket.


A nyélcserén meg nem kell aggódni. Ezeket a "bushcraft" késeket dió vagy valami trópusi fa markolattal készítik amik elég időtállóak.


De amúgy ne ragadj le a mementonál. Értem, hogy megtetszett de hidd el, hogy sok mester nagyon szép munkáiból tudsz még választani.

2017. márc. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, nem ragadok le!
2017. márc. 21. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!