Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kérhetek fel valakit...

Hogyan kérhetek fel valakit illedelmesen a távozásra?

Figyelt kérdés
Ha egy vendég sokáig van nálam, akkor hogyan kérhetem fel távozásra, hogy ne sértsem meg?

2017. márc. 22. 23:12
 1/7 anonim válasza:
100%

Én ezt mondanám:

"Te mit csinálsz holnap? *válaszol*

Ez tök jó! Nekem még meg kellene csinálnom a hátralévő teendőimet, mert holnap sok dolgom lesz és szeretnék időben elaludni." ezzel nem mondasz semmi rosszat, ha veszi a lapot lelép. :)

2017. márc. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
2017. márc. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltűnően ásítozol, nem fűzöd tovább a beszélgetést, hanem elhallgatsz (a kínos csendet senki nem szereti, azt meg észre fogja venni, hogy csak ő beszél), nem kínálod tovább, nem mosolyogsz, látszólag észrevétlenül, de azért úgy, hogy mégis észrevegye, megnézed az órát. Ezekből az indirekt jelzésekből magának kell rájönnie, hogy elég volt.
2017. márc. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy nagyon fáradt vagy és még dolgod van aznap, aminek lassan neki kellene állnod. :)
2017. márc. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Hivatalosan, a "kérsz egy kávét" lenne az a kérdés, ami azt jelenti ideje szedelőzködnöd. Azonban csak akkor mukodik, ha tarsadalmi emberekrol van szo, es ismerik a protokollt.
2017. márc. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)


2-es ezt ki fogom próbálni, hátha! :D

2017. márc. 23. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Abszolút embere válogatja. Az alkoholtól túlfűtött emberekkel nemes egyszerűséggel közlöm, hogy ,,na még egy sör/kv/bármi, aztán kikísérlek,,, a legutóbb én felejtettem ott magam a beszélgetésben és a ,,Kérlek ne haragudj, de még be kell fejeznem a (fejést-volt nálam), de szívesen beszélgetnék erről máskor is.
2017. márc. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!