Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondják angolul illedel...

Hogyan mondják angolul illedelmesen, hogy "Gyere nyugodtan"?

Figyelt kérdés
Amikor mész ki az épületből a másik meg be és ő van kedvezőbb helyzetben és előzékenyen beengeded. Önmagában a "Come!" nekem elég udvariatlannak hangzik. Ilyenkor mi a legudvariasabb?

2017. febr. 9. 21:21
 1/5 anonim válasza:
30%
Come please? Én azt mondanám, de kíváncsi vagyok, hátha valaki tud jobbat! :)
2017. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
10%
Az is elég hogy "Please" egy udvarias mosollyal, esetleg finoman mutatsz hozzá. Más a szóhasználatuk, nem kell túlragozni :)
2017. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

A "Come in!" a teljes mondat.

A "Here you are." a Tessék!, de azt inkább akkor mondjuk, ha átadunk valamit.

2017. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Here you go.
2017. febr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-ese tokeletes.

A "come in please vagy "enter please" is gyakori, felkialto jel/felkialtas nelkul.


viszont az orok szabaly az, hogy aki bemegy/belep valahova, kiengedi eloszor aki/k bent vannak es ki akarnak jonni.Lasd, lift, villamos. Ha az ajtonal csak ket szemely van es foleg egyik no masik ferfi, a szabaly modosithato.

2017. febr. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!