Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A régi rendszerben nem volt...

A régi rendszerben nem volt hiányérzete az embereknek hogy nem volt olyan sokféle választható dolog a boltokban?

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 20:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%
Nem.Nem volt ennyire anyagias és tárgyias világ 68/N
2017. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem a választás hiánya volt a gond. Hanem, hogy konkrétan sokszor nem is volt valami. Pl. kenyér, hús jegyre ment és sorban kellett érte állni, aztán vagy elfogyott, mire sorra kerültél vagy nem.

Vagy pl. banán csak karácsony körül volt, de az is csak akkor jutott, ha volt ismerősöd a boltban.

Az nem hiányzott, hogy nem volt ezerféle ruha.

2017. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem, igazából nem volt.

Ma sokszor a 80 vehető csatorna birtokában nem találok értelmeset, ami lekötne, akkor a 2 (már csak később, mert előtte csak egy) is elég volt, hogy ez vagy az lekössön.

A választékot és az igényt ha észreveszed, generálják..

Meg tudod mondani, miért kell 50 féle mobiltelefon? 5-8 típussal le lehet fedni az igényeket.

És még akkor sem éreztem szerencsétlennek magam, amikor nem lehetett nyugatra utazni, nyugatot látni, és én ott lehetettem 1-2 hetet, hazajöttem, éltem tovább az életem.

Azt persze láttam, miben jobbak, de nem voltam elájulva.

2017. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem volt hiányérzetünk, sőt sokkal nagyobb örömöt okozott minden, amikor kapni lehetett. Az első retek vagy paradicsom tavasszal, télen a banán és a narancs.
2017. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Az embereknek általában nincs hiányérzetük olyan dolog iránt, amit nem ismernek. Ha az egész életüket úgy élték le, hogy mindössze 3 fajta termékből választhatnak, akkor kevesekben merül fel, hogy milyen lenne, ha lenne egy 4. féle, mert először azt ki kellene találniuk. Szerintem azoknak volt csak hiányérzete, aki szembesült vele másik országban, hogy lehetséges, hogy nagy választék legyen.
2017. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Neked ma hiányérzeted lenne, mert megszoktad hogy mekkora a választék.

Akkoriban viszont az volt a természetes. Volt mondjuk a Mókus csoki, és ha csokit akartál, akkor az volt A csoki. Ennyi.

Ha valaminek a létezéséről az ember nem tud, el sem képzeli, az nem okozhat hiányérzetet.

2017. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

2-es. Ne írj olyanról, amit nem ismersz.

Csak a háború után volt jegyrendszer, pl. kenyérre, lisztre, cukorra, de húsra nem. Sorbanállás is csak az első években volt.


Később már ha nem is volt árúbőség, és néha hiány volt valamiben, akkor is, ami volt, az nem volt tele mindenféle adalékanyaggal, ízfokozóval stb., mint most.

2017. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A régi rendszerben sokszor volt az, hogy valami nm volt, de ha igen azt meg tudtad fizetni és mivel nem voltak ennyire maguknak valók az emberek, aki nem csak a saját érdekét nézte annak mindig jutott mindenből, maximum nem azonnal.

Ezzel szemben ma van minden, sőt mindenből túlkínálat van és sok olyan dolog is amire semmi szüksége az embernek.


A végeredmény ugyanaz, hiányérzet van akkor is ha nincs, meg akkor is ha nem tudod megvenni, hiába van. mindenki döntse el magában melyik a legjobb.


Az én véleményem pedig az, hogy mára az emberiség odáig jutott a túlkínálat és túl kereslet miatt, hogy teljesen elveszítette az értékítéletét. A hajdan értékmérőként kitalált fizetőeszközök gyakorlatilag a hatalom játékszerévé váltak, a semmi fedezettel nem rendelkező pénz létével tudják csak a tömegeket birkaként arra sarkallni, hogy azt tegyék amit azok akarnak akik meghatározzák a pénz mögötti tartalmat (egy olyan tartalmat, ami gyakorlatilag nem létezik többé).

2017. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb volt a régi rendszer. Sokkal jobb és nyugisabb volt a közhangulat, sokkal jobbak voltak az emberek közti kapcsolatok, sokkal kevesebb volt a problémákkal küszködő ember. Ezt az árubőség nem kompenzálja.


Addig jó, míg Kádár élt:)

2017. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zolo válasza:
Régebben igaz nem volt olyan nagy az árukínálat, de ez csak megszokás kérdése mi tekinthető soknak és kevésnek. Voltak olyan országok ahol még annyi sem volt mint nálunk. A lényege az volt az egésznek az emberek között nem volt olyan nagy a különbség anyagilag, mint jelenleg. Sokan azért mondják azt hogy akkor jobb volt. Volt akinek akkor volt jó és van akinek most. Több fiatal azon csodálkozik hogy lehetett akkor számítógép és internet nélkül élni. Az igaz amiről nem tudsz az nem is hiányozhat.
2017. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!