Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan érvelnél amellett,...

Hogyan érvelnél amellett, hogy a felnőttkor határát 18 éves kor alá hozzák?

Figyelt kérdés
Igen, ez egy baromság, és nem is tudok ésszerű érvet mellette, de mégis, kíváncsi vagyok, ti tudnátok-e.
2010. máj. 12. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy szerinted baromság és nem tudsz ésszerű elvet mellette, nem érdekel senkit, akkor is érvelned kell. Megragadhatod például azt a gondolatmenetet, hogy a mai fiatalok rengeteg információhoz jutnak hozzá és 18 éves koruk előtt is kellően tájékozottak ahhoz, hogy felelős döntést hozzanak. Esetleg megpróbálhatsz arrafelé elmenni, hogy ma már a középiskola is nagy önállóságot igényel, ezért ésszerű lenne, hogy már a 14-18 éves fiatalok is önállóan dönthessenek az ügyeikben. Nem olyan nehéz érveket találni, még akkor sem, ha nem értesz velük egyet.
2010. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én sem tudok egyszerű érvet de hogy őszinte legyek nem is akarok! örüljenek h 18 és nem 21!!
2010. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

a nemi érés 18 éves kor alatt következik be, akár egy 14 éves pár is képes a szaporodásra, tehát lehetnek felnőttek

(pl romáknál sem a 18 éves kor számít felnőttségnek)


régen is sokkal korábban felnőttnek lettek nyilvánítva az emberek, 14 évesen a lányok férjhez mehettek, a fiúk dolgozhattak, és nem volt probléma belőle


ja és persze nemcsak a romáknál, különféle természeti népeknél is a nemi éréshez kötik a felnőttséget, ez a 18-éves fenőttség csak a mi kultúránkra jellemző (ami érthető is)


amúgy én se értek egyet ezzel, szerintem inkább emelni kéne, mint csökkenteni a korhatárt, csak na, ha már muszáj érvelni, akkor énnekem ezek jutottak eszembe

2010. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ez most mi? miért kell ez mellett érvelni??
2010. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt neki lehetne állni visszafelé. miért pont 18? miért nem 19 vagy 17? ha nem lehet megokolni, hogy miért éppen ennyi, akkor abból az is következik, lehetne bármi más is. (labda vissza a feladónak elv)


másrészt, 14 éves kortól mindenfajta szexuális tevékenység megengedett. azaz 14 évesen elviekben minden további nélkül válhat valaki szülővé. az egyik legnagyobb felelősség az életben szülőnek lenni. ha megengedjük, hogy 14 évesen valaki szülő legyen, akkor bármi mást is megengedhetünk neki.

2010. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem adnék szavazati jogot a 16 éves emósoknak :))))
2010. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy érv lehet esetleg az is, hogy 18 alatt is van lehetőség munkavállalásra és nem fair, hogy adót fizetnek, de nincs szavazati joguk, beleszólásuk hogy az állam ezt mire költi.
2010. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Sok 18 éves is nagyon gyerek még.
2010. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát először is nem ártana tudni hogy mihez kell érvelni. Ahhoz hogy kiadják az óvszert(lehet hogy most is kiadják, én mással vetettem meg:)) 18alatt mondjuk 15 éveseknek, tökéletes lenne az az érv, hogy már akkoriban is szexelnek és így legalább megelőzhető néhány nem kívánt terhesség. Ez ellen nincs ellenérv, max hogy még lelkileg nem érettek rá, de ez már az ő dolguk, ill. talán még a szülők dolga.

A szavazati jogot lejjebb hozni 1 évvel, mert egy 17 évesnek is éppúgy lehet véleménye a politikáról, pártokról mint egy 19 évesnek, valamint többen döntenének az ország vezetéséről azaz 'demokratikusabbak' lennénk egy hangyányit:)

Cigi: így is nem kevesen vannak rendszeres dohányzók 18 alatt, úgyis hozzájutnak valahogyan minden nap. Ő dolguk, miért ne tehetnénk kényelmesebbé ezt, 1 évvel lejjebb tolva a korhatárt.

Mondjuk ezeket meglehet cáfolni, de van bennük némi igazság.

2010. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Inkább értelmi szinthez kellene kötni.
2010. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!