Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a Jehova tanúi...

Szerintetek a Jehova tanúi járnak dolgozni amellett, hogy prédikálnak?

Figyelt kérdés
jut idejük mondjuk a házimunkára? stb
2009. dec. 3. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát látok rá némi esélyt hogy esetleg ők sem hajléktalanok...

:-)

2009. dec. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elolvasva a Wikipedia róluk írt részét, az derül ki, hogy a munkájuk főleg önkéntes. Tehát amellett kell dolgozniuk, mert a villanyszámlát ki kell fizetniük, enniük is kell, meg ruházkodniuk is. Viszont, ahogy elnézem sokat kell az egyház érdekében dolgozniuk, tehát túl sok szabadidejük biztosan nincsen.
2009. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Én ismerek egy férfit, aki a Jehova tanúi vallást követi.

Tisztességesen dolgozik, kollégái megbecsülik.

Becsületes, egy ceruzát sem vinne haza a cégesből.

2009. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
igen dolgoznak mint más emberek,viszont csodálatos az a munka amelyet azért végeznek h ingyen segitsenek az embereknek megérteni a Bibliát_más megy nyaralni bulizni de ők öszinte érdeklödést tanusitanak az emberek iránt u.n. királyság termeket épitenek és mind önkéntes adományokbó és önkéntes eröből dicséretet érdemelnek,vajon a mi vallásunk ezt teszi??
2009. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2009. dec. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 ceri ***** válasza:
62%

"ingyen segitsenek az embereknek megérteni a Bibliát_más megy nyaralni bulizni de ők öszinte érdeklödést tanusitanak az emberek iránt"


Én egész másként látom. Pont ellenkezően.

Az őszinte érdeklődés nálam azt jelenti, hogy nyitottak az én gondolataimra, minden érdek nélkül. A helyzet pedig az, hogy saját meggyőződésüket akarják rám kényszeríteni, mint egyetlen helyes elgondolást.

Ezt a kéretlen tolakodást én nem tudom segítségként felfogni. Ez, a másik emberrel szembeni tiszteletlenséget, annak totális lebecsülését mutatja. A totalitásra törekvés a diktatúra sajátja. Nem véletlen, hogy az un. szocializmusban is intézményesítve volt ez a segíteni akarás. Agitátoroknak hívták őket.

JT betöltik azt az űrt, amit a katolikusok mint betegséget már kinőttek - a hit erőszakos terjesztését.

Nem látják a fától az erdőt, azt , hogy istenhez az út a szereteten, és nem az erőszakon a fenyegetettségen át vezet. A szeretetet pedig nem lehet erőszakkal, tolakodással kicsikarni, azt ki kell érdemelni.

Én ismerek jehovásokat, van a rokonságban is, dolgoznak rendesen. Mint emberrel, nincs is velük bajom, de intellektuálisan nem sokra tartom őket. Az életvitelük és a gondolkodásmódjuk tele van ellentmondással, éppúgy mint a vallásuk. Lehet, hogy a gyerekük életét nem mentenék meg a saját vérükkel (micsoda állatság ez is, hisz félig a saját vérük anélkül is), de , hogy nem élnek istennek tetsző életet abban biztos vagyok.

2009. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
példákat tudnál mondani?
2009. dec. 18. 10:18
 8/17 ceri ***** válasza:
66%

Nem nagyon akarom részletezni, mert amit leírtam az is mutatja, hogy ez a szekta úgy ahogy van maga az ellentmondás. Konkrét dolgok pl. Kiközösít a gyülekezet, ha dohányzol, a káromkodás is súlyos bűn, ezt elfogadják eddig rendben is van. Ugyanakkor a családban éppen a legelvakultabb hívő (az anya) szinte minden szavával viszályt szít, mérgezi a légkört. Látszólag ezek apró dolgok, de hosszú távon egyszerűen elviselhetetlen. Látszólag nem nagyon szegi meg a biblia tanításait, de összehasonlíthatatlanul sokkal többet rombol, mintha néha káromkodna egyet.


Ilyen dolgokra mondom én, hogy mit ér a biblia ilyen "neoprimitív" szó szerinti betartása, értelmezése, ha mégsem annak szellemében élünk amit isten tanított.

2009. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
példákat tudnál mondani? (sajnos ez így csak általánosság, ilyeneket mindenki tud írni)
2009. dec. 18. 11:18
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
dolgoznak bizony! nekem két nővér kolléganőm is Jehova Tanúja. igaz, hogy vértranszfúziót nem hajlandóak bekötni(amúgy is orvosi feladat),de azon kívül a munkájuk pontos, szorgalmasak, és nagyon empatikusak a betegekkel.ráadásul mindig önként viszik el a szentestei műszakot,ami szerintük nem ünnep, de mi többiek nagyon hálásak vagyunk érte.a térítés náluk önként vállalt kötelesség, bár a kórházban nem gyakorolják.én tisztelem mindenki hitét, ha ő ebben hisz, legyen neki. az utcai térítőket is le tudom finom szóval szerelni, közlöm velük, hogy magam is hívő vagyok, rendszeresen járok istentiszteletre, és mindegy milyen néven nevezzük az Urat, lényeg ,hogy tiszteljük. ekkor általában nem próbálnak győzködni, ugy látják, hogy másik fanatikussal állnak szemben, ők pedig inkább az ingadozókat keresik, akiket könnyen tudnak befolyásolni.
2009. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!