Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 25 évesen hol "kellene"...

25 évesen hol "kellene" tartanom a társadalmi elvárások szerint?

Figyelt kérdés

Amit eddig elértem: 4 éve dolgozom a logisztikában, 1 éve kb egyedül érlek albérletben (vidéki kisváros), az átlagnál jelenleg jobban keresek, van 1 autóm, bár már öreg (20 fölött van), megtakarításokat illetően csak pár száz ezer ft. Nem igazán spórolok, többet költök magamra, programokra, próbálom élvezni az életet egyedül is.

Sajnos úgy érzem, hogy ez édeskevés ennyi idősen.

Változtatni max úgy tudnék, ha kevesebbet költök magamra és többet teszek félre...akkor viszont félek, hogy csak még jobban magamba fordulok.



2017. márc. 31. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bőven átlag felett. Én ugyanennyi idősen, diplomásan, munkával sehol nem tartok. Igaz, hogy hátráltatott pár komoly eü. probléma, de ezt nem tekintem mentségnek. Egyszerűen szervezettebben kellett volna csinálni a dolgaimat.
2017. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kábé ugyanitt tartottam ugyanennyi idősen, én is kicsivel átlag felett kerestem, bár az autóm fiatalabb volt (16 éves Kadett). Én is éreztem azt, hogy a társadalom többet várna el tőlem, de konkrétan lekakkantottam :D
2017. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem jól állsz, önálló életed van, eltartod magad, ez a lényeg.


sajnos nagyon sok fiatalember még nem jutott el eddig sem.

2017. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ad egy: hazai viszonylatokat tekintve mázlista vagy, vidéken dúl a kizárólagos protekcionizmus, diplomások éheznek, vagy 3műszakoznak gyárban.


Ad kettő: szarj a társadalmi elvárásokra. Ad MÁSOK SZÁMÁRA IS, fedezd fel, hogy gyökerünket tekintve minden élőlény összetartozik, segíts a rászorulókon, találd meg, kinek, kiknek mit tudnál admni, mi9közben magadna kmegadod a minimumot, és kibontakoztatod képességeidet. Ezen felül ha majd lesz gyereked , akkor természtesen számukra jogos elsőként tekintened, és a párodra is, de egy értelmes felnőtt ember nem csak a saját boldogulását nézi, hanem AMIT TUD, adja másoknak.


Nem aljasoknak kell adni és nem az eleve gazdagok zsebét kell növelni, ha van rá mód, hanem akik megérdemlik, és főleg ha érdemtelenül hátrányos helyzetben van a rászoruló, azok számára.


Magyarán javaslom elgondolkodnod azon, hogy a társadalmi elvárások helyett a józan és, és az emberségesség legyen a szempontod, és természetesen tartsd meg a magad ALAPVETŐ szintű boldogulását is, hiszen anélkül nem lenen kellő lehetőséged másokon segítened.


És fejleszd tudatod, tudatosságod, elmélkedj, miért kerültél erre a fizikai-anyagi világra, mit tanít számodra.


Fejlesztheted a fizikai világban használható potenciális képességeidet is, meg a meglevőket is.


A művészet a legmagasabb szintű pszichológiai és filozófiai szint, ugyanakkor terápiás és önterápiás jellege is van. Kutasd, mi a művészet és mi nem művészet -

NE arra apellál, amit a hatalom, a hamis iskolarendszeren keresztül agymosásként elültet a tudatodban, ne hagyd , hogy szádba rágjanak bármit is, mert nagy része megtévesztés.

Én egész felnőtt koromban szintre csak ingyen segítettem másoknak, aki kevesek nekem segítettek, súlyosan visszaéltek evvel.


Hátrányos helyzetem ellenére mindig adom másoknak, AMIT TUDOK. Többnyire már csak azoknak, akik talán megérdemlik.


Ezen felül pszichológiai szempontból legyenek elvárásaid magad felé: a felnőtt felelősségtudó, és önállóan, függetlenül, gondolkodó, alapvetően befolyásmentesen, aki emellett másodsorban meghallgatja mások véleményét.


Felejtsd el a megfelelési kényszert, az infantilis szint. Józan megfontolásból, emberségből cselekedj, ez a javaslatom, ha már érdeklődtél meglátásokról.


A politika, a hatalom, a társadalom legalább 1-2 ezer év óta torz, világszerte.

Ne annak akarj megfelelni.

2017. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* függetlenül gondolkodó (véletlen vesszőt tettem közé).
2017. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
29 éves nő ismerősöm még soha nem dolgozott, az egyetemet és az okjt sem tudta elvégezni, 16 évesen volt utoljára pasija, kevés dolgot tud főzni, hivatalos ügyekben szerencsétlen és hangos bélmorgása van csendben. A fogaira pedig ráférne egy szabályozás. Na ezt licitáld túl kérdező !
2017. ápr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző, az semmi! Én makulátlan látszatra törekvő sváb vagyok. Nevem: Ágnesch asszony.
2017. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!