Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet két nemzet...

Hogyan lehet két nemzet között ekkora különbség? Ami Magyarországon alapműveltség az Szlovákiában felsőoktatás?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 24. 18:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem is muszàly eddig elmenni hogy valakiből vezető beosztású személy legyen. Induljunk nullàról. Àtlagember
2017. ápr. 24. 19:07
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Most te arról beszélsz, hogy neveletlenek az emberek? (Számomra sem világos, hogy hol). De a nevelésnek most mi köze van az alapműveltséghez és a felsőoktatáshoz? Szerintem vegyél egy levegőt, és fuss neki mégegyszer ennek a kérdésnek.
2017. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, félreérted. A kérdező szerint Mo-n jobb a helyzet, mint Szlovákiában. Ha ami Mo-n alapműveltség, az Szlovákiában felsőoktatás, az nyilván azt jelenti, hogy ami nekünk alap, azt ott magas szinten tanítják.
2017. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem Magyarorszàgról van szó. Éppen a különbségeket keresem oktatási szinten.
2017. ápr. 24. 19:13
 15/23 A kérdező kommentje:
Hogy mindenki szàmàra vilàgos legyen, Magyarorszàgon egy átlagos végzettégű ember, átlagos munkahelyen, alapszinten tudja az egyes munkahelyi, vagy életviteli, határokat. Most csak arra gondolok amit alapiskolában tanítanak.
2017. ápr. 24. 19:28
 16/23 anonim válasza:
100%

Nem tudom miről beszélsz fiam, nekem rengeteg szlovák ismerősöm van és 8 évig ott laktam jómagam is. Semmi baj azzal az országgal.


A szlovák emberek a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem ellenségesek a magyarokkal (pár retardot kivéve, de az Magyarországon is dögivel van). Az meg hogy ami nálunk alapműveltség, náluk felsőoktatás, te jó isten. Ekkora dedó kijelentést. Halkan megsúgom, hogy a szlovák oktatás színvonalasabb a magyarnál. . De tudod mit? Miért nem tőlük kérded ezt szemtől szemben? Szerintem élve nem jutnál haza.


Azt se felejtsük el babám, hogy amíg sokan átmennek szlovákba dolgozni (mert kb 2x jobb a fizetés egyes helyeken - mondom egyes helyeken), addig a szlovák soha nem fog Magyarországra jönni ebből a célból. Hülye is lenne.


A szlovák kollégáim teljesen rendes, értelmes és barátságos emberek voltak. Ott még a romácska is tudja hol a helye. Ellenben itthon? Köpködnek egymásra, hátba szúrják egymást amikor csak lehet.


Ritka undorító ez a sárdobálás. 2017-ben az emberek még mindig nem képesek feldolgozni, hogy az már nem Magyarország, hanem Szlovákia. De ha már így van, akkor tudjuk be őket műveletlen utolsó senkiháziaknak. Szerintem a szlovákok még a magyar történelmet is jobban vágják, mint a "nagy becses "hazafiaink" 90%-a.

2017. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De én itt êlek sajnos Szlovàkiàban és itt is ki mertem jelenteni ezt. De nem vagyok a vàdaskodàsra kíváncsi. Rengeteg olyan emberrel találkozom nap mint nap akik az életemet keserítik még és a "romàcska" egyàltalàna nem tudja hol a helye de ez nem csak itt van így és nem is erre voltam kíváncsi... Szerintem egyàltalàn nem így van, tapasztalataim szerint Magyarorszàgra többen mennek tanulni a világból mint ide. Nem a kérdésem megsemmisétését vàrtam, sem a megalàzàst édes bogaram.... Az oktatási különbségek szemléltetését, bemutatàsàt, és emberi vàlaszokat. Egyébként angyalok azt tudtad ha ilyen nagy Szlovàk vagy hogy a "Magyar" szó mit jelent ebben a nyelvben?? Önmagában a Magyar ember buta, visszamaradt embert jelképez...
2017. ápr. 24. 20:43
 18/23 anonim válasza:

A kijelentésed továbbra is nevetséges. Általánosítás, semmire alapozva.


A két ország közül Szlovákia teljesít jobban, fele akkora lakossággal és sokkal több kisebbségi csoporttal (igen bogárka, te is ebbe tartozol, mint magyar).


Képzést tekintve nem lehet különbség, mivel ugyanazon munkaköröket ugyanúgy el kell tudnia végezni mindenkinek.

Mindkét ország termel munkaerőt a létező összes pozícióra.


Az, hogy te az általános iskoláddal bekerültél valami utolsó gyárba, ahol nem csak a kollégáid, de a főnökeid is retardáltak, az max a te gondod.

2017. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
A maďar szó pedig magyart jelent náluk kisfiam, max a bunkók használják arra, amit te írtál. Ez épp olyan, mintha egy magyar azt mondaná, hogy pff, szlovák (utolsó senkiházi g**ci fax, mint te).
2017. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

De még tovább megyek ès halkan megsúgom hogy nem fizetési rendszerre vagyok kíváncsi. Sem arra hogy a Szlovàk elmegy-e Magyarorszàgra. Nem arról van szó hogy mi jàrunk oda dolgozni ezért kisebbek vagyunk mint ők. Leírjam mégegyszer a kérdést?

A Magyarok alapmúveltège nagyobb mint a Szlovákoknak? Kérlek mellőzd a vaslogikàd angyalom...

2017. ápr. 24. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!