Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hasonlóságok vannak a...

Milyen hasonlóságok vannak a Gilgames eposz és a Biblia között?

Figyelt kérdés

Többször is olvastam már, hogy ebből a mitológiai műből több részt is átvett a Biblia.

Kezdeném én a felsorolást:

- vízözön


2010. máj. 15. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
kb. ennyi is az "átvétel"
2010. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak ennyi az átvétel!

- Mózes története is Sarrukín akkád király legendáriumából származik.

- Az emberiség és a világ teremtése is sumer eredetű (víz alapú teremtés).

És még rengeteg történet van, amit máshonnan emeltek át!


Az Újszövetséggel semmi bajom, de az Ószövetség egy rossz vicckönyv, amit innen-onnan loptak össze.

2010. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

és hol említi Sarrukin királyt, a világ teremtését a Gilgames eposz?

merthogy a kérdésben erről volt szó


amúgy ez meg egy antiszemita bizonyítatlan hipotézis

2010. máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Lehet hogy nem a Gilgames eposzból vette ezt át, ez esetben nem konkrétan a kérdésre válaszoltam, de tény, hogy az ószövetsége gséze egy összlopott fércmű.


Ezzel az antiszemita szöveggel meg inkább kussoljál te gyökér. Tudjuk, a zsidók szerint a rómaiaktól kezdve mindenki antiszemita volt. Én kérek még elnézést hogy nem tartozom az árja-übermensch zsidó fajhoz.

A zsidókat nem a fajuk miatt utálják az emberek, hanem emiatt a pökhendi, mások szavait és gondolatait totálisan szabályozni akaró viselkedésük miatt, mint amilyet az előbb te is tanúsítottál.

Nem mondom én, hogy zsidó vagy, de a lelkivilágod nem áll tőlük messze.

2010. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

bizonyítani kell egy állítást, nem hőzöngeni

ha meg nem tudod, inkább maradj csendben

2010. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

ja majd talán én maradok csöndben a saját országomban,

persze a zsidók nem terrorizálják rá másokra a véleményüket, á, dehogyis....ha tetszik ha nem, a zsidó az egy terrorista parazita faj, az volt mindig is. inkább vagyok hőzöngő mint hazudozó vagy terrorista. de ezt egy zsidó vagy egy zsidólelkű magyar sosem fogja megérteni

2010. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

na mi van, csak elkezdtünk zsidózni?

a parazita te vagy, aki az értelmes emberek nyakán élősködik

2010. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyi kell csak néhányotoknak a veszekedéshez,gyűlölködéshez?Hű!Szomorú!
2010. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dasdasd válasza:
100%
Zsidók nem tudják bebizonyítani, hogy nem onnan lopták, csak ha nem nagyon feszegetjük a témát akkor utána se fognak járni és akkor a végén annyi marad meg "hogy ha nem tudod bebizonyítani akkor maradj kussban". Ha tudni szeretnétek hogy miért undorító a zsidó vallás akkor ajánlom figyelmetekbe a Talmudot ami egy zsidó törvénykönyv és arról szól, hogy a goyokat azaz a nem zsidókat meg kell ölni vagy rabszolgaként kell őket tartani és csak azért van emberi forménk hogy ne undorodjanak tőlünk, másrészről az egész világ zsidócentralizálódott, hiszen övék a média és az oktatás szóval nem hibáztatlak, hogy már azért is antiszemitázol ha azt mondom hogy nem szeretem a beiglit(zsidó eredetű sütemény), nem véletlen hogy a világon mindenüt utálják a vallást már az ókortól,de ha nem hiszel nekem akkor csak gondolj az egyiptomiakra, és a történelemre visszatéve Adolf Hitler a történelem szerint azért volt a leggonoszabb ember mert zsidókat ölt, arról hogy cigányokat is kivégzet maximum 1 sor a töri könyvekben, ha meg arról akarsz nekem beszélni gázkamrák akkor csak ugy mondom hogy az angolok kezdték ezt a gázkamrás dolgot, de nem is nagyon használták a németek hiszen órákig tart kiszellőztetni és ha emberkísérletekről beszélünk akkor szerintem Szovjet Únio és Amerika jóval szemetebb volt mint a németek, más szóval Hitler azért gonosz mert a zsidókra összpontasított és ebben a világban mondhatod hogy utálod a négereket, az ázsiaiakat, a fehéreket, a budhizmust, a melegeket, a kereszténységet és az iszlámot, de ha csak annyit mondasz hogy nem szeretem a pajeszt akkor te egy istenkáromló vagy aki halált érdemel mert egy antiszemita köcsög tróger állat vagy, és nem mondhatod igazság szerint hogy ez a szöveg antiszemita mert nem a fajt ócsároltam, hanem a vallást ami rosszabb mint a sátánizmus.
2015. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!