Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány olyan ország van még,...

Hány olyan ország van még, ahol költő robbantott ki forradalmat?

Figyelt kérdés

2017. máj. 23. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az azért megvan hogy az 1848-as forradalmat nem Petőfi robbantotta ki?
2017. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hanem ki?
2017. máj. 23. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 16:48

Ne haragudj, nem tudom hány éves vagy, de amit az oktatás fizetett alkalmazottja eddig nem értek el nálad, azt én nem tudom itt ingyen, néhány sorban pótolni!


Röviden: a márciusi forradalom az európán végigsöprő forradalom-hullám egy újabb állomása volt, aminek hosszú belpolitikai előzménye volt. Március 15.-én Petőfi "csupán" egyike volt a pesti fiataloknak, akik lendületet adtak a történéseknek. A Pilvaxból pld. hatodmagával indult el, és egyáltalán nem volt vezető szerepe a csoportban.

De semmiképpen sem ő robbantotta ki, minden előzmény nélkül, egymaga. Még csak szellemi vezére sem volt.

A 12 pontot is Irinyi József fogalmazta meg, március 12.-én.



Ki robbantotta ki az '56.os forradalmat?

Ki robbantotta ki a 1789-es francia forradalmat?

Egy forradalmat sem robbant ki egy ember egyedül. Egy forradalom kirobbanása egy hosszabb-rövidebb ideig tartó folyamat eszkalálódása,


Ha érdekel olvass utána! Ha nem érdekel, akkor égesd magad nyugodtan tovább! :-)

2017. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nyilván én sem így értettem, az túlzás, de szerves része volt Petőfi, és hogy verset írt, amit elszavalt a tömegnek, anélkül azért másképp alakult volna picit
2017. máj. 23. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 20:38

Oké, de ez nagyon nem ugyanaz mint az eredeti kérdésed! :-)

2017. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nagyon nem mindegy, hogy én fektetem meg a hercegnőt, vagy én vetem meg azt az ágyat, amin majd megfektetik a hercegnőt :-)
2017. máj. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a még nem kellett volna a mondatba, de attól még a kérdés ugyanaz:

Hány olyan ország van, ahol költő robbantott ki forradalmat?


Vagy akkor válaszoljatok a b) kérdésre:

Hány olyan ország van, ahol költő(k) szervesen részt vetteak a forradalomban?

2017. máj. 24. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hány olyan ország van, ahol költő robbantott ki forradalmat? "


Valószínűleg egy sem. Költők nem robbantgatnak ki forradalmakat.


"Hány olyan ország van, ahol költő(k) szervesen részt vetteak a forradalomban?"


Gyanítom, hogy minden forradalomban volt néhány költő, akik költeményeikkel buzdították a történéseket. Már ha ez szerves részvételnek számít.

2017. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!