Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolhatja ez a...

Mennyire befolyásolhatja ez a gyereket?

Figyelt kérdés

Ma a rádióban csíptem el egy részletet egy beszélgetésből, ahol arról volt szó, mekkora hatással lehet az egy gyerek későbbi szexuális irányultságára, hogy milyenek a szülei? Mármint hogy egy kiegyensúlyozott férfi-nő kapcsolatot látva nagyobb eséllyel lesz hetero a gyerek is, mintha egy leszbikus, meleg pár példáját látja az élete első éveiben? Esetleg ha egy rossz férfi-nő házasságot lát otthon, az terelheti-e arrafelé hogy más irányba kacsintgasson?

Sajnos nem volt időm végighallgatni, de gondoltam felteszem itt a kérdést, kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.



2017. jún. 3. 16:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

Ez olyan kérdés, ami nagyon átpolitizált, és az embereknek az érzelmei határozzák meg a véleményét, mint tényleges tudása.


A Semmelweis Egyetem genetikus professzora szerint viszont genetikailag örökölhető a HAJLAM, viszont a környezeti hatások IS befolyásolják valaki szexuális irányultságát.


[link]


Hadd emeljem ki a lényeget belőle:


"Van tehát genetikai alapja a homoszexualitásnak, de az is egyértelmű, hogy ez legfeljebb csak hajlamot jelent. Nincs 100%-os esély egyik vizsgált csoportban sem. És most jön a meglepetés. Az örökbefogadott gyermekeknél, ha az egyik mostohatestvér homoszexuális, a valószínűség szintén 10%! Tehát nemcsak genetikai, hanem környezeti, nevelési, "mintázat-átvevő" tényezők is szerepet játszanak."

2017. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Rossz házasság lehet probléma, de önmagában a meleg szülők nem jelentenek semmit. Nagyon szeretik ezeket a fals dumákat hangoztatni, pedig ha érdemben sikerült volna valaha is bizonyítani, ennek okán már rég betiltották volna a homoszexualitást. Tankönyvekben szerepelne, és ki is lenne plakátolva elrettentésként, de nincs ilyen, helyette csak eljárnak haknizni ezek a félműveltek a rádióba, szórakoztatásnak megteszi...
2017. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
2017. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
2017. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

#3-4es válaszoló vagyok. A második linkemből én is kiemelnék egy fontos részletet:


"Bár több fiziólógiai jellemző korrelál a homoszexualitás megjelenésével: a genetikai markerektől, egészen az agyszerkezet és agyműködés eltéréseiig,  a témába magát beleásó olvasó rengeteg ellentmondást talál ezen a fronton. A környezeti hatások tekintetében meg talán még rosszabb a helyzet, hiszen ezek a kutatások sajnos gyakran szolgálhatnak politikai vagy egyházi érdekeket."

2017. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Tudom én jól hogy nem váltom meg ezzel a kérdéssel a világot, és aligha fog itt kiderülni valami egyetemes igazság a témában. Még csak vitát se szeretnék. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok az erre járók véleményére :)
2017. jún. 3. 18:32
 7/25 anonim ***** válasza:
45%
Ez elég összetett és bonyolult dolog. Szerintem mindennek van egy kis köze hozzá.
2017. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Annyi bizonyos, hogy a genetikának van köze hozzá. Annyi is bizonyos, hogy a nevelésnek még több - elsősorban viselkedésbeli, megítélésbeli kérdésekben.


Minthogy valóban erősen átpolitizált a téma, ezért vizsgálata sem egyszerű. Egyfelől minden vizsgálathoz pénz kell, és ilyesmire nehéz szerezni, másfelől a kutató maga is befolyás hatása alatt állhat, és az eredményt is sokan vitathatják az igazságtartalmától függetlenül.


Abban erősen kételkednék, hogy önmagában homoszexuális pár nevelésének hasonló eredménye lesz. A nevelés komplex és folyamatos dolog. Homoszexuális pár is lehet művelt, kiegyensúlyozott és lehet tisztában a gyereknevelés apró titkaival (mert a társadalom döntő többsége ezt csak hiszi, valójában katasztrofálisak a nevelési módszerei - nagyon sok ok folytán).

Kiegyensúlyozott neveléssel a saját véleménytől, sőt, saját életmódtól eltérő magyarázatok is adhatók, a gyerekben óhatatlanul felvetődő kérdések az ellentmondás iránt, úgyszintén kezelhetők. A döntő az, hogy a gyerek csecsemő korától megtapasztalja, hogy a nevelője (szülője) nem csapja be. Ez olyan hitet képes adni, ami kellő szeretettel párosulva minden életmódbeli anomáliát is magyaráz. Meglepően kicsi korban lehet gyerekkel értelmesen szexuális kérdésekről beszélni, akár a homoszexualitás és heteroszexualitás közötti különbségről is. Csak persze nem felnőtt beszédmóddal.

Egy veszekedős házasság vagy agresszívvá (amit lát, az élet alapvető részének tekinti tapasztalás által), vagy befelé fordulóvá (semmi pozitív élmény, a világgal nem érdemes foglalkozni) teheti. Az első majd verni fogja a homoszexuálisokat, a második akár oda is menekülhet (persze ehhez azért kell még egy és más).

2017. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
50%
Én problémás szülők gyermeke vagyok, de engem a kíváncsiság hajtott hogy más fele "kacsintgassak".
2017. jún. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Egy szexuális orientációval születni kell. Ez nem nevelés, és nem a "látott dolgok" kérdése. Hány olyan homoszexuális egyén van, aki mélyvallásos családból jön, ahol ezt mélységesen és nagyon szigorúan elítélik, mégis meleg az illető? Hány olyan meleg illető van, akinek normális családja van (apa-anya és jó köztük a kapcsolat), és mégis meleg?

Ugyanez van fordítva is. Ha valaki heteroszexuálisnak születik, akkor heteroszexuális lesz. Teljesen mindegy, hogy a szülei heterók-e vagy melegek. Nagyon szeretik egyesek tényként beállítani azt a rettentően hibás felfogást, miszerint egy gyerek nagyobb eséllyel lesz meleg, ha melegek a szülei, pedig ezt soha az életben nem sikerült bebizonyítani sehol sem, és a pszichológusok is megmondták, hogy ez az érvelés hibás.


Logikusan belegondolva egy heteroszexuális gyerek se attól lesz heteroszexuális, hogy látja a szüleit akciózni az ágyban, vagy azt látja, hogy anyuka-apuka szereti egymást. És a szexuális orientáció ugyanúgy NEM nevelés kérdése. Az ilyen műsorokba pedig ál- vagy szektás pszichológusok szoktak menni, akik biszexuálisokat állítanak be homoszexuálisnak, aki már heteroszexuális.

Mellesleg a lakosság 60%-a valamilyen szinten biszexuális. Sigmund Freud is ezt bizonyította be, hogy az alap szexuális beállítottság bizony a biszexualitás, és nem a heteroszexualitás. A bonobo majom az ember legközelebbi rokona, és a bonobo majmok többsége is erősen biszexuális.

2017. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!