Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez mennyiben befolyásolhatja...

Ez mennyiben befolyásolhatja a pozíciómat az osztályban?

Figyelt kérdés

Az iskolákban ugye kőkemény hierarchia van. Nálunk most 8.-ban 3 fő csoporttal: felső csoport (divatmajom lányok, erős és/vagy bunkó fiúk), középső cs. (intelligensebbek, poéngyárosok), és van a maradék, akik sehova sem tartoznak.

Én középen állok, kb. az összes középsővel jóban vagyok, bár azt ők sérelmezik néha, hogy a legjobb barátom egy "menő" fiú, de ez egy másik történet. Ezek miatt az egyik "alsó" lány rámakaszkodott (igen, ezért, és nem azért, mintha engem, mint embert kifejezetten kedvelne). Ez a lány nem szimpatikus nekem, és emellett még az imázsomat is erősen rombolja. Ez utóbbi nem zavarna, ha a barátom lenne, de így kifejezetten idegesítő. Sajnálom őt, mert voltam én is alul "stréberként", de nem akarom, hogy lerántson magával. Csak "menőként" tudnék rajta segíteni, de úgy se biztos, hogy megtenném.

Mit tegyek?

A csaj levakarhatatlan!!!

Lesznek ennek következményei? Leránthat???

14/L

(Elsősorban hasonló korúak válaszára lennék kíváncs.



2015. nov. 14. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ez olyan elképesztően röhejes, hogy alig tudok komoly választ adni... miféle "hierarchia" ez? Miért foglalkozol te a "menőkkel"? Maradj a saját, általad intelligensnek titulált baráti körödnél. Az meg, hogy hogyan vakarod le a csajt, a te dolgod, ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen más baráti körben vagy benne. Legyél határozott, ne szépítsd a szót, mondd meg neki keményen, hogy eszed ágában sincs barátkozni vele, és hogy hagyjon békén, onnan pedig az ő baja.
2015. nov. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon vicces. Ne haragudj de ezen csak röhögni tudok.
2015. nov. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Molyember ***** válasza:
Jobboldali szavazó leszel.
2015. nov. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Milyen nagy gondjaik vannak a mai 14éveseknek...
2015. nov. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ez a kérdés remélem nem komoly......
2015. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akarom elhinni, hogy ez egy komoly kérdés:D
2015. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Leránthat... bocsi, de ez gáz. Mégis hogy hiheti egy ember magáról, hogy ő bárkinél is fentebbvaló és magasabb rendű?


Gimnazista végzős vagyok, nálunk is vannak ilyen beképzelt emberkék, akik azt hiszik, ők az istenkirályok és őket mindenki szereti, de mikor nekem -a te szavaiddal élve- "alsó lánnyal" beszélik meg, hogy mennyire utálják egymást, nem tudom, 1 vagy 2 percig nevessek rajtuk folyamatosan.


Munkában van olyan, hogy felsőbbrendűség, mert ott van a takarítónő és az igazgató, ahol ranglétra-beli különbségek vannak. De iskolában nincs. :D



Kérdésedre válaszolva pedig a stréber lánynak mondd meg, hogy szálljon le rólad és foglalkozzon azzal, hogy felvegyék egy jó középiskolába, hagyja békén a "menő" társaságot. Neki még van esélye, hogy ne cs.ssze el a lehetőségeit azzal, hogy sokat képzel magáról.

2015. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ti nem értitek a problémát.

Nem gondolok senkit alsóbb-/felsőbbrendűnek, ezek a népszerűek által önkényesen kialakított kasztok nevei nálunk. Aki "lent" van (remélem mindenki látja az idézőjeleket), azoknak a "menők" pokollá teszik az életét. Rágókat nyomnak hátulról a hajába, nyílvánosan megalázzák, stb. Sok ilyen már alig mer belépni a suliba. A többiek meg nem tesznek semmit, mert akkor rövidúton ők is ilyen helyzetben találnák magukat. Az egyik tökéletes mód erre olyanokkal barátkozni, mint az a lány, aki egyébkènt nem "stréber", hanem 2-es 3-as tanuló csak.

Én szimplán csak nem szeretném úgy eltölteni a következő hét hónapot, hogy minden nap a sárga földig aláznak az osztálytársaim.

2015. nov. 14. 17:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyomjatok ti is rágókat a barátaitokkal az ő hajukba. Arra még nem gondoltál, hogy azért gázolnak végig az általad "menőknek" titulált emberek a többieken, mert nem védik meg magukat?
2015. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ilyenek mellett inkább kiállni kellene.


Bár az alázók egyszer úgyis visszakapják az élettől, nekem ez a meggyőződésem.

Akinek annyi esze van, hogy a másikat csúfolja akármi miatt is, az érdemelné meg, hogy ő legyen megalázva.

2015. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!