Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kiírok egy...

Miért van az, hogy kiírok egy kérdést és nem kapok normális választ?

Figyelt kérdés
azt vettem észre, ha kiírok egy kérdést rögtön írnak oda kb 6an abból 2 normális, a kérdésemre választ adó választ kapok, 2 olyat amiben engem szidnak :D, és 2 olyat ami nem is a kérdésemre a válasz. Elkeseredésemben és egyben szórakozásomban (ugyanis ez nekem eléggé röhelyes) kiírtam ezt a kérdést :D mit gondoltok ti erről?
2017. jún. 8. 16:52
 1/10 anonim válasza:
57%

Igen ,a teknősök a Kr.e-i időszakokban éltéj fénykorukat.

Jaaa hogy nem is ez volt a kérdés :O

2017. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennek az oka az hogy a válaszok már készen vannak csak "jól" kell kérdezni.

2017. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
😂
2017. jún. 8. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"azt vettem észre, ha kiírok egy kérdést rögtön írnak oda kb 6an abból 2 normális, a kérdésemre választ adó választ kapok,"


Azért elég nagy ellentmondás van a kérdésedben, és a kérdés magyarázatának első sorában. A kérdésben azt állítod, nem kapsz normális választ, a magyarázatban pedig kontrázol, és állítod, hogy kapsz két normális választ.

Lehet, hogy emiatt van ez a jelenség, mert már a kérdésedben is ellent mondasz önmagadnak?

2017. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?:-D
2017. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ezt jól kivesézted :D nem szó szerint értettem a kérdést vedd úgy hogy azt írtam oda hogy "a kérdéseimre SZINTE nem kapok normális választ" :D ez jó? amúgy nem a kárdésemre válaszoltál 😂
2017. jún. 8. 20:43
 7/10 A kérdező kommentje:
A kérdés meg igazából az hogy mi a véleményetek :D jó! Ezt hülyén írtam ki de azért lehetett érteni
2017. jún. 8. 20:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt több dolog is lehet.

Az első az, hogy a kérdésed sem teljesen normális, ahogy most sem volt az.

Persze, ha az ember nagyon akarja, TALÁN meg lehet fejteni, hogy mit is akartál kérdezni - EZÉRT fog születni normális válasz IS rá, ha türelmes vagy - meg fog születni szidás is, hogy miért ilyen hülye módon kérdeztél.


A többi válasz meg azért van, mert sajnos ez a hely vonzza a trollokat - ők meg örülnek az ilyen kérdéseknek, és vidáman válaszolgatnak rá mindenfélét.


Megoldás az lehetne, ha normálisan kérdeznél, akkor több normális válasz jönne.

2017. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A két normális válaszra koncentrálj, a többit meg hagyd figyelmen kívül, ennyi a titka a dolognak.

Ha már két normális válasz érkezik, az már egész jó támpontokat tud adni hogy merre indulj tovább, vagy akár meg is válaszolhatja a kérdésedet. Ha meg nem, akkor is visszakérdezhetsz, célirányosabb vagy bővebb válaszért.

Így pl. lehet, hogy konkrétabbá válik a kérdésed is, és olyan is választ adhat, aki az eredeti kérdést mondjuk nem értette, ezért korábban nem írt hozzászólást.


Elsőként a kérdés kiírásánál lehetőleg mellőzd az emotikonokat és a "6an" és társai rövidítgetéseket. Egyrészt ez nem a sulichat, ennyi komolyságot azért megérdemel ez az oldal szerintem, még ha anonim is. De ha ez esetleg nem karcol, akkor mellette még gyerekes is. Komolytalannak tűnik tőle a kérdés kiírója.

Valamint valamennyire tagold a kész szöveget, hogy ne egy nagy betűömleménynek tűnjön első ránézésre. Elég csak néhány mondat után egy entert ütni, meg esetleg két-három ilyen blokk után kettőt.

Valahogy így.


Szóval ha ezeket figyelembe véve megírtad a kérdésed, akkor vegyél egy nagy levegőt, és olvasd át egyszer az egész kérdést, elejétől a végéig, kritikus szemmel. Rengeteg hibától meg bennfeledett szövegtől meg érthetetlen megfogalmazástól lehet megszabadítani a kérdést utólag, mielőtt elküldenéd.


Ez nem olyan sok plusz munka, viszont többnyire nagyban segíti az érthetőséget, javítva a válaszok mennyiségét és minőségét is.

2017. jún. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! Valóban bután fogalmaztam így utólag átolvasva :D
2017. jún. 9. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!