Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Új jelző a részvétnyilvánításr...

Új jelző a részvétnyilvánításra a "részvétem" kifejezés helyett?

Figyelt kérdés

Kigondoltam egy szót, amit a "részvétem" helyett mondanék, mert a legtöbb esetben nem igazán érdekel az elhunyt (nem érzek veszteséget, nem akarok részt venni a gyászban) és azokat sem sajnálom akik a legközelebb álltak a halotthoz.


Tehát a szó az, hogy "Jobbulást!"


Kivétel ezek alól a rendhagyó esetek (valakinek a gyereke hal meg, baleset, stb.).


Egyrészt azért lenne megfelelő, mert engem nem érdekel a halott, sem az, hogy a közeli hozzátartozóknak ez fáj.

Egy csekély mértékben annyi érdekel, hogy a halott hozzátartozói ne legyenek túl sokáig rosszkedvűek, így jobbulást kívánok nekik, hogy tegyék túl magukat minél hamarabb a haláleseten és lépjenek tovább, ébredjenek fel, mert az élet nem áll meg.


Másrészt én örülnék ha nekem ezt mondták (vagy majd ezt mondanák) volna amikor egy közeli hozzátartozóm meghalt.

Örültem volna, hogy rám gondolnak és azt akarják, hogy minél hamarabb ismét teljes értékű életet éljek boldogságban és ne érezzek fájdalmat a haláleset miatt.



2017. jún. 16. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Juj, ez borzasztó! Eszedbe ne jusson kipróbálni! Jobbulást betegnek kívánnak (mondjuk, annak sincs értelme, nincs szómágia), aki gyászol, az nem beteg, és nem cél, hogy hipp-hopp túllegyen rajta, mint egy náthán. A gyásznak meg kell adni a módját. Ha téged nem érdekel sem a halott, sem a rokona, akkor kerüld el, és ne fejezd ki a nemlétező érzelmeidet.
2017. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Mint előttem írták, jobbulást a betegnek szoktak kívánni.


Az pedig, hogy Te nem vagy képes másokkal együttérezni, téged minősít.


Az, hogy "jobbulást" kívánsz, semmivel sem őszintébb, mintha "részvétemet" mondanál.

2017. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

"engem nem érdekel a halott, sem az, hogy a közeli hozzátartozóknak ez fáj"


Akkor tulajdonképpen miért mész el, miért mondasz bármit is ha téged hidegen hagy?


Emögött a probléma mögött szerintem más áll. Sajnálom, de ez szőrszálhasogatás, vagy hergelésnek tűnik.


"a halott hozzátartozói ne legyenek túl sokáig rosszkedvűek"

Én akkor szoktam rosszkedvű lenni, ha mondjuk nem sikerül egy vizsgám, vagy megbírságolnak, megbántanak. Ha elvesztek egy közeli hozzátartozómat, ismerősömet az nem "rosszkedv"; az egy teljesen más érzés, egy hiány. Az egy dolog, hogy ez idővel ahogy írtad is mivel az élet megy tovább, halványul az érzés. De a hiány végig ott marad, akár 50+ év után is.

2017. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De, őszintébb, mert nem a halottra összpontosít a "Jobbulást!" kifejezés, hanem a hozzátartozóra, akinek nem kívánom, hogy élete végéig búskomor legyen, tehát ez egy igaz mondat lenne.
2017. jún. 17. 00:01
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Kitartást, sok erőt... Talán ezek mehetnek.


A jobbulást kicsit humorizálni akarja a dolgot.

Egy igazán gyászolónak nem cél a hipp hopp feledés,ő a halott édes emlékeit eleveníti fel a bánattal ezért nem sürgős abbahagynia.


Soha nem mondok részvétemet mert 100% ig nem lehet a gyászt átérezni így a hozzátartozó csak legyint magában "gondolom mennyire érdekel, nem is ismerted"

2017. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Aki valakit elvesztett, annak a pillanatnyi állapota az, hogy búskomor. Hogy mi lesz majd hónapok-évek múlva, az pillanatnyilag nem aktuális. A jelen számít, és a jelen szomorúságában legfeljebb azt érdemes kifejezned (már ha akarod, de te nem), hogy együttérzel vele. Hogy mikor múlik el az ő fájdalma, az a kérdés ebben a helyzetben nem merül fel.

Azt hiszem, fejleszteni kéne az érzelmi intelligenciádat érzelmes könyvekkel, filmekkel.

2017. jún. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

a "részvétem" is a hozzátartozóra összpontosít; nem az elhunytra.

Az Ő szenvedésében (és esetleges gyakorlati nehézségeiben) osztozol (veszel részt); nem a halálban, Hála Istennek.

2017. jún. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Nem helyénvalóbb a jobbulást. Ha nekem ezt mondta volna valaki pl a szüleim halálakor, értetlenül pislogtam volna rá, hogy ez bolond, vagy mi baja?? Abszolut nem a szituációhoz illő kifejezés.Ahogy előttem írták: Sok erőt, vagy a Kitartástsokkal humánusabb. Szerintem ne próbáld ki a találmányodat élesben ha nem akarod hogy furán nézzenek rád.
2017. jún. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
97%
Ugye kérdező téged gyerekkorodban a fejedre ejtettek?
2017. jún. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%
Hát ha nekem valami apukám temetéséén azt mondja hogy "jobbulást" Biztosan kiakadok, amilyen idegállapotban voltam. Kinek jobbulást? Nekem? Nem beteg voltam. Apukámnak? Az meg lehetetlen volt. Iszonyú durva tapintatlanság lett volna.
2017. jún. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!