Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha tudom, hogy valakinek a...

Ha tudom, hogy valakinek a lakásán egy Molotov-koktél van, tehetek névtelen bejelentést?

Figyelt kérdés

Szóval a Molotov-koktél birtoklása is bűncselekménynek számít? Mit kaphat az illető, ha a rendőrök megtalálják nála? [Ja, és mellesleg az ipse felfüggetsztetten van, más ügy miatt... :D]


L,21


2010. máj. 19. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Molotov Koktél


2 cl pezsgő

1 cl cseresznyelikőr

1 cl curaçao

1 cl vodka

1 cl gin


[link]


A szemétje.........:D

2010. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Szóval az a helyzet,hogy szerintem nálad is van.

2010. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértted, én arra a robbanó dologra gondoltam...
2010. máj. 20. 00:53
 4/13 anonim ***** válasza:

Értem én.Az első persze vicc volt.De a másodikban linkeltem ,mi is a Molotov koktél.

"A Molotov-koktél egy gyúlékony folyadékkal, leggyakrabban benzinnel, alkohollal részben megtöltött üvegpalack. Erre a célra a fél literes, csavaros kupakkal zárható likőrös-vodkás-pálinkás üvegek a legalkalmasabbak, de a sörösüveg, a parafadugó is megteszi. A palack nyakára rongydarabot erősítenek, amivel használat előtt gyúlékony anyagot itatnak fel, majd meggyújtják. Így, lángoló állapotban hajítják a célpontra, amihez hozzáütődve az üveg összetörik, a tartalma az égő rongydarabtól lángra lobban. Létezik olyan megoldás, amikor e primitív gyújtószerkezet helyett sárga foszforral, kénsavval vagy más vegyi anyaggal működő gyújtási módszert alkalmaznak, ami a palack összetörésekor lép működésbe."

Ilyet minden háztartásban össze lehet dobni.

2010. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de az érdekelne, hogy ha "összerakott állapotban" van valakinél, az büntetendő-e, és tehetek-e bejelentést miatta. Légyszi, ha tudod, mondd meg :) Köszi
2010. máj. 20. 15:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, elvileg lehet hogy büntetendő, de a valóságban szerintem nem. Mert ha kimennek a rendőrők házkutatásra, elvileg megtalálhatják nála, de most ez valójában egy palackba dugott rongy és mondhat rá bármit, hogy miért dugta bele a rongyot. Azt biztos nem fogja beismerni, igen ez egy molotov koktél. De még ekkor is a kérdés, oké molotov koktél, de mit akart vele csinálni? Beismeri, hogy igen robbantani akartam vele.

De mindez feltételezés mit kaphatna ezért?

Esetleg akkor, ha használni készül és úgy kapják el.

2010. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért akarod feldobni az illetőt?

Ellenséged?

2010. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
És ha egy üveget megtöltök benzinnel kupakot ráillesztem bele egy gyújtózsinór és begyújtom.Ha lerögzítem valami helyre Akkor felrobban ? Vagy csak a benzin simán elégne benne ?
2011. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Eldobod az üveget,becsapódáskor eltörik,szétfröccsen a benzin,az égő kanóc pedig begyújtja.
2011. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ja azt tudom.De ha az üveget nem dobom el hanem csak leteszem a földre az égő ronggyal vagy kanóccal.Akkor felrobban ?
2011. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!