Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A családom kicsit nehezen...

A családom kicsit nehezen fogad el más kultúrát, vallást, ami már csak azért sem jó, mert egy török sráccal randizom. Mindig jönnek ezzel a 150 évvel meg stb. Szerintetek mit tehetnék ezek ellen? Vagy, ha ők ilyenek fogadjam el?

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Valószínűleg nem fogod tudni megváltoztatni őket.

Közöld velük, hogy tetszik/nem tetszik, ez van.

2017. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ez nem valami jó gondolkodásmód amit a szüleid tanúsítanak, de ez ellen nem igazán tudsz tenni semmit.

Én azt mondom, hogy talán az idő majd megold mindent. Arra gondolok, hogy jobban megismerik a barátodat, hogy valójában nem a származás teszi az embert, és talán jóban lesznek és el is oszlik ez a sztereotipikus gondolkodásmódjuk.

2017. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
azért kérdezd már meg tőlük, hogy mi köze van a te barátodnak ahhoz, hogy mit csinált a népe a középkorban...
2017. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
Azért jó lenne, ha egy kicsit gondolkodnál is, amennyiben vannak ismereteid... Nem arról van szó, hogy mit csinált a népe a középkorban, hanem arról, hogy ma is ugyanolyan műveletlen barmok manapság is. Miért is változtak volna meg ? Tehát ugyanolyanok, amit te is tapasztalni fogsz hamarosan.
2017. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A 150 évvel a svábok, a tótok, meg egyéb keresztény elemek szoktak jönni, akik 1000 éve mindenféle értelemben megszállva tartják a magyarságot. Mosták az agyukat, irtották, a 95%-uk helyére betelepültek, és most ők osszák magyarként az észt... meg írják a történelemkönyveket. De azt k vára zokon vették, hogy 150 évig nem ők diktáltak. Ahogy az elmúlt 40 évet is zokon vették, de végre, hogy sikerült földig rombolniuk a magyar ipart, hozhatják ismét ide a német buszokat, csavarokat, kutyagumikat, bibliatérítőket, migránsozó nácifasisztákat... Mert ez maga az igazi magyar nemzeti érzés, ja, persze...


A honfoglaló finnugor-bolgártörök elemeknek nem 150, hanem 1500 év közük van a türkökhöz illetve önmagukhoz.


Itt két idegen kultúra van: Az egyik a kereszténység és az iszlám, ami egy és ugyanaz. A másik az uráli és altáji népek kultúrája, ami megint csak egy és ugyanaz.

2017. júl. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Garpe ***** válasza:

Ez a sztereotípizálás.

Tudsz mesélni, arról, hogy milyen rendes ember, esetleg szembe tudsz menni a sztereotípiákkal pl.: elveti az iszlám terrorizmust, nem durván vallásos, tényleg szeret téged és nem érdelkli, hogy mia nemzetiséged, esetleg mesélsz arról, amikor valami nagyon jó dolgot tett. Esetleg tezstelheted a kontaktus hipotézist: bemutatod nekik a srácot. Sajnos itt is a "kivétel erősíti a szabályt" gondolattal, lazán közlik, hogy hát ja a srácod rendes, de hát ő a kivétel, ő nem is igazi "kutyafejű tatár" :D .


Sajnos ezeket a dolgokat különösen csoport esetén nagyon nehéz megváltoztatni, leginkább ma amikor az uralkodó médiumok és politikusok is ezt sugallmazzák.

Meg lehet mutatni, hogy máshogyan is élnek embrek, milyen jól, esetleg lehet mesélni egyes vallások fő gondolatairól (mindenütt cél a lelkibéke elérése, de a kersztények, a bűntől való megszabadulásban, az iszlám a közösségért való cselekedet, a zsidók a törvények betartása, buddhizmusban a vágyakról való lemondás...). Akár a Google maps jó szolgálatot tehet, mert megmutatja, hogy afrikában sem bambuszházakban élnek, hanem ugyanúgy mennek autók, reklámozzák a Coca-Cola-t és iPhone-juk van (oké itt azért vannak eltérések, ahogy Németország és Románia között is).


Alapvetően a legegyszerűbb, hogy elfogadod őket. Esetleg egy komolyabb "egy az igaz, csak a magyar, fúj többi..." értekezést megszakíthatsz néhány érvvel, hogy jó emberek mindenhol vannak, erre a legjobb példa, hogy ők is még élnek, mert ha rosszak lettek volna, akkor megölik mind egymást, vagy valami ilyennel. Hosszú távon, vagy fekete bárány leszel, vagy egy picit mérséklődnek, ha egyéb más hatások nem érik őket.

2017. júl. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is kedvelem a törököket. Baromi jó fejek az éttermeikben, jártam kint is többször, egy - két szót még gagyogok is a nyelvükön, török - madzsar, mekkora haverok vagyunk, mindenki boldog.


De a helyedben kétszer meggondolnám a dolgot, ők egész másként állnak bizonyos dolgokhoz, másként kezelik az asszonyaikat, egy muszlim embernek nagyon más a világképe, értékrendje.

2017. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ez ellen mit tenni. Aki hülyeségeket beszél, az akkor is úgy fog tenni, ha ő édesanyád vagy édesapád.
2017. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem semmi bajom nincs a törökökkel, de biztos nem járnék török fiúval. Teljesen máshogy kezelik a nőket. Ha jobban belebonyolódsz ebbe a kapcsolatba, lehet, hogy lesznek dolgok, amib nagyon meg fogsz lepődni. Szerintem érthető a szüleid aggodalma.
2017. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszokat. Bár én eddig nem vettem észre semmit, teljesen rendben van minden. Nem vallásos, iszik is alkoholt. Sokan mondták, hogy a törökök kicsit agresszívak, de ez bárhol előfordulhat...
2017. júl. 1. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!