Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen babonákat ismertek?

Milyen babonákat ismertek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 14. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
fekete macska
2017. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Pl azt, hogy ha babonákkal foglalkozok, akkor egy idő után babonássá válok. Úgyhogy el is köszönök!
2017. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Roma származású honfitársaink (szépen írtam?) tényleg babonásak. Hallottam olyan történetet, hogy valaki ment velük autóval, és átment előttük egy fekete macska. Út szélére leálltak, és nem voltak hajlandóak addig tovább menni, amíg valaki nem performált valami rituálét az autó előtt. :)


Amiket én ismerek:


- ha kéményseprőt látsz, akkor meg kell fogni a gombodat, és addig el nem ereszteni, amíg törött ablakot nem látsz, akkor szerencséd lesz

- hasonló szerencséd lesz, ha lekakil a madár, vagy xarba lépsz (bár ezt szerintem annak idején csak vigasztalásképpen találták ki, ha már le lett xarva)

- ha kiborul a só, veszekedés lesz

- ha összetöri egy lány a tükröt, akkor nem megy férjez a.) verzió: hét évig, b.) verzió: annyi évig, ahány darabra a tükröt törte

- létra alatt átmenni szerencsétlenség

- ha egy lányt körbesöpörnek, nem fog férjhez menni

- ha pénzérmét találsz, meg kell köpködni

- ha a tenyered viszket, akkor: a.) bal tenyér: pénzt kapsz, de nem szabad megvakarni, hanem meg kell köpködni b. ) jobb tenyér: pénzt adsz ki (vakarásról nem tudok)

- fülcsengés, ezt szerintem mindenki ismeri. Ha a jobb vagy a bal cseng, annak megfelelően kapsz jó vagy rossz hírt (itt nem tudom, melyik a melyik).


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2017. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésed továbbítottam legjobb közös barátunkhoz:

[link]

2017. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2017. júl. 17. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!