Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kulturális és művelődési,...

A kulturális és művelődési, esetleg politikai témájú előadásokról, programokról miért hiányoznak a fiatal lányok/hölgyek?

Figyelt kérdés

Most nem rock koncertre gondolok meg iszogatós szigetfesztiválra, hanem rendes kulturális és művelődési programokra.

Pl. könyvbemutató, történelmi témájú előadás, esetleg politikai lakossági fórumok vagy politikai elemzők előadásai, vallási témájú előadások (pl. Pál Feri), helytörténeti kirándulós programok, vagy bármi hasonló! Akárhol vagyok, mindenhol öregek, középkorúak vannak.

Olyan idős emberek képesek még nyitottak lenni a világra, a művelődésre, a tanulásra, még a hegyi kirándulásokra is, akik már fél lábbal a sírban vannak. A fiatal generáció pedig, főleg a lányok, miért hiányoznak ezekről a rendezvényekről? Nem siralmas, ami a jövőnkre vár?

26/F



2017. aug. 1. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Én múzeumok éjszakáján egész sok fiatal lányt láttam.

Szerintem menj egyetemekre nyílt előadásokra, és szaktól függően lesznek lányok. (ha sok lányt akarsz találni akkor ajánlott bölcsész szakokat látogatni, mint régészet, művészeti irányok, irodalom vagy nyelvészet)


Én tanulásra nyitott fiatal férfi vagyok (20 évesen a fiú már hülyén hangzik, pláne hogy magamat tartom el), de én sem járok könybemutratókra, a politikához közeli személyektől pedig próbálok eltávolodni, mert egyrészt rettentően nárcisztikus egysíkú személy a legtöbb, másrészt annyira nem foglalkoztat. Ismerősökkel megtárgyalom a politikát néha néha, aztán mindenki leszűri hogy kire akar szavazni.


Szerintem a világ nagyon sok egyéb (és jelentősebb) ok miatt néz siralmas jövő elébe, ezek közt csak egy csepp a fenti probléma.

2017. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan könyv, író, aki különösebben érdekelne Magyarországon.

A politika nem érdekel.

Nem vagyok vallásos, felesleges elmennem.

Kirándulni a hegyekben a családdal szoktam, a városban barátokkal.

Rock koncertre szívesen megyek, legutóbbi a Green Day volt, ami fantasztikus volt!

Nem szeretek csoporttal menni, mert nem szeretek másokhoz igazódni. A saját tempómban megyek, nem fogok lassabban menni az ismeretlen Julika néni miatt.

Szeretek múzeumba járni. Érdekel a történelem, a mitológiák, bármi, ami kicsit is érdekes. Az ilyen programok viszont számomra kiszívják mindenből az izgalmat.

16/L

2017. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!