Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy kell barátkozni egy...

Hogy kell barátkozni egy fiatal japánnal?

Figyelt kérdés

Elég furcsa kérdés, tudom. Előre leszögezem, hogy nem vagyok se japán, se anime fanatikus!

A sors összehozott egy japán gyerekkel egy angol oldalon, teljesen véletlen. Azóta váltottunk pár távolságtartó, ismerkedő levelet. Eddig nem túl kezdeményező, s bár kíváncsi, nagyon óvatosan teszi fel a kérdéseket, szépen körülírva, nehogy sértő legyen - persze elég keveset.

Szimpatikusnak tűnik, 20 éves, mint én. S gondoltam, érdekes lenne összehaverkodni egy japánnal, mert a világ olyan nagy, amilyen kicsi.

Na most jön az érdekes rész, és az olyan embertől kérdezném, akik voltak japánban, ismernek japánokat, esetleg érintettek valamilyen szinten.

Hogy kell a japán fiatalokkal beszélni. Általánosítani nem szép dolog, de most ezt az inget csak-csak rájuk lehet aggatni. Általában milyen tempóban ismerkednek? Hogy lehet megtörni a jeget? Milyen kérdéseket szeretnek? - vagyis, milyen kérdésekre válaszolnak szívesen, mire büszkék... szóval miről szeretnek beszélni. Az emberek beszéltetése gyakran megtöri a jeget, s ha jó kérdést teszek fel, remélem élvezettel beszél róla... stb. Milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren?

Köszönöm szépen!

Aki hülyének néz, és eszerint jár el a válaszában, csak hajrá!



#Ázsia #ismerkedés #Japán #kultúra #kulturális távolság
2016. aug. 29. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezt túl kell bonyolítani, mert erre a speciális esetre nincs kiforrott etikett.


Ha te vendégségbe mész japánba, akkor ő az ottani vendégillem szerint fog fogadni, és neked illik előtte tájékozódni az ottani vendégszokások felől. Ha ő jön ide, akkor viszont te fogadod őt az itteni vendégillem szerint. De ezek kiforrott, sok évszázados dolgok, nem nehéz utánajárni a dolgoknak, hogy tudjatok úgy viselkedni, hogy egymást ne hozzátok zavarba.


De az internet az teljesen más. Merőben új dolog, nincsenek letisztult formális szabályok. A virtuális tér nem valóságos tér, nem egymás kulturális közegében vagytok, hanem egy interkulturális, de nem nem valóságos térben, ahol ráadásul egy harmadik nyelven kommunikáltok.


Valószínűleg neki is pont olyan dilemmái vannak, mint neked.


Szerintem nyugodtan őszintén mehet minden téma, de inkább visszafogott tempóban, fokozatosan, ne rámenősen, harsányan.

2016. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
47%
Fölöslegesen filózol ilyen h-lyeségeken. Ugyanúgy kell, mint bárki mással. Ha van minimális emberismereted, tudni fogod, hol van nála a határ, miről nem szeret beszélni, stb. Ha meg nem, akkor nem japán könyvekből fogod megtanulni.
2016. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A japánok sem egyformák, nincs recept rá, hogy milyen tempóban lehet ismerkedni velük.


Viszont sok japán szeret beszélgetni az ételekről, éttermekről, megpróbálhatsz kérdezni tőle valami ilyesmit.

2016. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!